Kategoriler
Gündem Manşet

MHP’li Delihasan İTÜ’nün Onur Listesi’nde

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER/FOTO: RUKİYE AY

Türkiye’nin en genç meclis üyesi İTÜ’nün başarılı öğrencilerinden Mehmet Delihasan, yeni değil yeniden Sarıyer’in bir kez daha gururu oldu. MHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Delihasan, İTÜ Onur Listesi’nde isminin bu yıl da yer aldığını şu sözlerle ifade etti:

“Her dönem yeniden hazırlanan ve daha önce 2018-2019 ders yılı güz döneminde girmeye hak kazandığım İstanbul Teknik Üniversitesi Yüksek Onur Listesi’ne 2019-2020 Eğitim-Öğretim Yılı Güz ve Bahar dönemleri itibariyle ismim yeniden alınmıştır. Geleceğin Milliyetçi Türkiyesinin inşaasında rol alacak kadrolar Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı ve Milliyetçi Hareket Partisi çatısı altında ilkeli hayat nizamından tavizsiz olmak üzere ülküleri ışığında güçlü yarınlara yol alacaktır.”

Mehmet Delihasan kimdir?

9 Nisan 1999 Doğumlu, üç kardeşin en küçüğü olarak dünyaya geldi. İlk ve Orta Sarıyer İlköğretim, Lise Korkmaz Yiğit Anadolu Lisesi, İstanbul Teknik Üniversitesi İnşaat Fakültesi %100 İngilizce İnşaat Mühendisliği bölümü öğrencisi, Maden Mahallesi’nde ikame etmekte, Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim Birimi Başkanlığı görevini yürütmektedir. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Geleneksel Bilgi Yarışması Türkiye Birincisi, İstanbul Teknik Üniversitesi Stratejik Araştırmalar Kulübü Başkanlığı, PYTHON ve C++ kodlama programı, OutoCat çizim programı bilmekte, Basketbol, Voleybol ve Box Lisanslarım bulunmakta, ileri derecede İngilizce ve Almanca bilmekte. 31 Mart 2019 Yerel Yönetimler Mahalli İdareler seçimlerinde Sarıyer Ülkü Ocakları Eğitim Birimi Başkanı “Cumhur İttifakı” Milliyetçi Hareket Partisi kontenjanından meclis üyesi seçildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir