Kategoriler
Gündem Manşet

Maltepe Belediyesi’nden 70 milyonluk ilginç ihale!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU- ÖZEL ARAŞTIRMA

Ali Kılıç‘ın başkanlığını yaptığı ve geçtiğimiz günlerde 2 belediye başkan yardımcısının sürpriz bir şekilde görevden alınmasıyla gündeme gelen CHP’li Maltepe Belediyesi’nde ilginç bir ihale gerçekleştirildi. Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu‘nun yaptığı dev araştırma Maltepe siyasetinde büyük ses getirecek.

70 MİLYONLUK İHALEDE 1 GEÇERLİ TEKLİF!

Maltepe Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü, 7 Temmuz 2020 tarihinde “Belediye Hizmetlerinin Yürütülmesi için Hizmet Aracı Kiralanması ve Yardımcı Personel (Şoför, Operatör ve Tamirci) Destek Hizmet Alım İşi” ihalesi düzenledi. İhale kapsamında belediye;150 bin kilometre mesafeli toplam 199 adet hizmet aracı ile 113 kişilik yardımcı personel, şoför ve operatör tamircisi alımı gerçekleştirmeyi amaçladı. Söz konusu ihalede hizmet süresi 1 Ağustos 2020 ile 30 Eylül 2022 olmak üzere toplam 2 yıl olarak belirlendi.

Maltepe Belediyesi’nin Feyzullah Mahallesi Bağdat Caddesi’ndeki Ana Hizmet Binası’nın 7. katındaki 292 numaralı odasında saat 14.00’te yapılan ihaleye 4 şirket katıldı. Yaklaşık maliyeti 72 milyon 38 bin 614 TL olarak belirlenen ihale öncesinde tam 17 şirket de şartname dökümanı satın aldı.

70 MİLYONDAN SADECE 1 TL EKSİK!

17 şirketin ihale şartnamesi satın aldığı, 4 şirketin de katıldığı dev ihalede, ilginç ve kafa karıştıran bir sürpriz yaşandı. İhalede sadece tek şirketin teklifi geçerli kabul edildi ve ihaleyi merkezi Ankara Çankaya’da bulunan 06 ANTİKA Turizm Taşımacılık Hizmet ve Temizlik İnşaat Sanayi Dış Ticaret Limited Şirketi aldı. Şirketin verdiği teklif ise 70 milyon liradan sadece bir lira eksikle 69 milyon 999 bin 999 lira oldu. Böyle CHP’li Maltepe Belediyesi’nin dev araç kiralama işi, ihalede tek geçerli teklifi veren 06 ANTİKA Turizm şirketine 69 milyon 999 bin 999 liraya verilmiş oldu. Şirket ile Maltepe Belediyesi arasında 29 Temmuz’da ihale sözleşmesi imzalandı.

İhalede teklif veren diğer 3 şirketin tekliflerinin neden geçerli kabul edilmediği ve 1 TL’lik indirimin gizemi merak konusu oldu. Öte yandan belediyedeki 2 başkan yardımcısının görevden alınmasında bu ihalenin etkili olup olmadığı ise soru işaretlerine neden oluyor.

İŞTE O İHALENİN BELGELERİ VE İMZALANAN SÖZLEŞMESİ 

 

NOT: Özel haberimiz SARİYERGAZETESİ.COM kaynak gösterilmeden kullanılamaz…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir