Kategoriler
Gündem Manşet

Kocataş’ın ulaşımına entegre çözüm

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Kocataş Mahallesi’nde yaşayan vatandaşların başlıca sorunları arasında yer alan ulaşıma mahalle Muhtarı Serdal Doğan’ın girişimleriyle çözüme kavuştu. İBB ve İETT yetkilileriyle sürdürülen görüşmeler neticesinde Kocataş Mahallesi’nden Hacıosman’a kadar tek akbille ulaşılabilecek entegre sistemi hayata geçirildi.

“AVRUPA YAKASI’NDA BİR İLK OLDU”

Sarıyer Gazetesi Haber Müdürü Rukiye Ay’a konuşan Kocataş Muhtarı Serdal Doğan; “Mahallemizin başlıca sorunlarından biri olan ulaşımı çözebilmek için faaliyetlerimizi aralıksız sürdürdük. Ancak ulaşımda sorunlar sürüyordu ve yeterli iyileştirmeleri maalesef yapamamıştık. İBB ve İETT yetkililerine mahallemiz adına gösterdikleri bu hassasiyet için bir kez daha teşekkür ediyorum. 42-A olan otobüs hattımız HM-1 olarak değişmiştir. Yarım saatte bir olarak sıklaşan sefer sayılarımızla birlikte muhtarlığımızın girişimleri sonucunda Avrupa Yakası’nda bir ilk olarak mahalle sakinlerimiz Hacıosman Metro’ya kadar tek bir akbille, Hacıosman metro sonrasında 2.sefer ise ücretsiz olarak güncellendi. Mahalle sakinlerimize hayırlı olsun” dedi.

MAHALLE SAKİNLERİNDEN MUHTARA TEŞEKKÜR

Kocataş Mahallesi sakinleri, ulaşım sorunlarıyla yakından ilgilenerek talepleri yetkili makamlara ileten Muhtar Serdal Doğan’a sosyal medyadan çektikleri otobüs fotoğraflı mesajlarıyla teşekkür ettiler. Çok sayıda vatandaş Kocataş’a bugüne kadar gelmeyen hizmetlerin Doğan sayesinde gün geçtikçe geldiğini belirttiler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir