Kategoriler
Gündem Manşet

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy korona oldu!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer’de 2006-2008 yılları arasında kaymakamlık yapan ve bu süre içinde pek çok başarılı projeyi hayata geçirmesiyle tanınan İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy, koronavirüse yakalandı. Sarıyer’den sonra Yalova Valiliği, ardından AFAD Başkanlığı ve sonra da Sinop Milletvekili olarak meclise giren Ersoy, Aile Sosyal Politikalar Bakan Yardımcılığından sonra 3 yıldır İçişleri Bakan Yardımcılığı görevini sürdürüyordu. Deneyimli bürokrat Mehmet Ersoy’un koronavirüse yakalanması Sarıyer’deki sevenlerini ve dostlarını da üzdü.

“TELEFONLARA BAKAMIYORUM, DUALARINIZI BEKLİYORUM”

Ersoy, konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından şunları yazdı; ” Değerli Kardeşlerim, 24 Kasım salı günü yaptırdığım Cavit-19 testimin pozitif çıkması sonucu evde takip ve tedavi altına alındım. Şükürler olsun genel durumum gayet iyi. Telefonlarınıza cevap veremiyorum. Dualarınızı bekler, tedavi altındaki bütün hastalarımıza acil şifalar dilerim.”
                                                                                    ***
SARIYER GAZETESİ olarak İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy’a Alllah’tan acil şifalar diliyoruz.

MEHMET ERSOY KİMDİR?

Mehmet Ersoy 26 Nisan 1964 tarihinde Sinop-Boyabat’ta doğdu. İlk, orta, lise eğitimini aynı ilçede tamamladı. 1986 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümü’nden mezun oldu. 1987 yılında Kastamonu Kaymakam Adayı olarak Mülki idare amirliği mesleğine kabul edildi. Kaymakam Adaylığı döneminde bir yıl süreyle İngiltere’de dil ve mesleki eğitim aldı.

Sırasıyla İzmir-Kemalpaşa Kaymakam Vekilliği, Balıkesir-İvrindi, Konya-Çeltik, Tunceli-Nazımiye Kaymakamlıkları, Mardin Vali Yardımcılığı, Denizli-Buldan, Adana-Kozan, İstanbul-Çatalca ve Sarıyer Kaymakamlıkları görevlerinde bulundu. Buldan Kaymakamı iken Düzce Depremi nedeniyle üç ay süreyle Bolu Vali Yardımcılığında görevlendirildi. 22 Aralık 2008 tarihli Bakanlar Kurulu Kararıyla Sarıyer Kaymakamlığı’ndan Yalova Valiliği’ne atandı. 02 Ocak 2010 tarihinde Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığına (AFAD) görevlendirildi.

12 Haziran 2011 Milletvekili Genel Seçimlerinde Ak Parti Sinop Milletvekili Seçildi. Milletvekilliği döneminde Ak Parti Genel Merkez Yerel Yönetimler Başkan Yardımcılığı, TBMM İçişleri Komisyonu Üyeliği ve Başkanvekilliği, PAP Ve KEİPA Türk Grubu Üyeliği görevlerinde bulundu. 24. Dönem İkinci Yasama yılında ise İçişleri Komisyonu Başkanlığına seçildi. 18 Mart 2016 Tarihli üçlü Kararname ile Aile Sosyal Politikalar Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atandı. 21 Haziran 2017 Tarihli üçlü Kararname ile İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcılığına atanan Mehmet Ersoy evli ve iki çocuk babası. Ersoy iyi derecede İngilizce biliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir