Kategoriler
Gündem Manşet

Engin Keçeli; “Reşitpaşa’daki binayı hazır halde satın aldık, inşaatın yapımında bizim hiçbir sorumluluğumuz yok”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Gazetesi’nin haberleri gündemi belirlemeye devam ediyor. Gazetemiz İmtiyaz Sahibi ve Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu geçtiğimiz günlerde Reşitpaşa’daki 620 adada bulunan SEBA İnşaat’a ait 8 katlı binaya Sarıyer Belediyesi’nin mevcut imari durumun dışında çok büyük imar jesti yaptığını yazmıştı.Gazeteci Batu, söz konusu arazide mevcut imar planlarının aksine 8 katlı yapılaşma olduğuna dikkat çekmişti.

KEÇELİ; “BİZ BİNAYI HAZIR ALDIK”

Haberimizden sonra Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’ya konuşan SEBA İnşaat’ın patronu Engin Keçeli, söz konusu binayı hazır halde Boğaziçi Beton’un sahipleri Zengin ailesinden 54 milyon liraya satın aldıklarını, binadaki imar durumu ve inşaat süreciyle ilgili kendilerinin bir sorumluluğunun bulunmadığını söyledi.

Açıklamalarını belgeleriyle destekleyen Keçeli şöyle konuştu; “Bu arazinin değeri normalde 2-3 milyon dolar civarında. Ortalama 20 milyon lira yapıyor. Ancak burada yapılan 8 katlı bina için önceden Yapı Kayıt Belgesi alınmış ve bina önceki sahipleri tarafından yurt inşaatından konuta çevrilmiş. Bu konuda ilgili kurumlardan gerekli izinler alınmış. Bu izinlerin nasıl alındığını ve bu arsaya 8 katlı binanın nasıl yaptırıldığını biz bilmiyoruz. Buraya nasıl izin verildiği bizim bilgimiz dışında. Ancak burada izin alabilmek herkesin işi değil. Arsa ve üzerindeki binayla ilgili izinler alındığı için de değeri artmış. Biz de binayı bu yüzden 54 milyona satın aldık. Biz olayı ticari olarak değerlendirdik ve binayı satın almayı bu yüzden uygun gördük. Yoksa burası ilk haliyle olsaydı elbette bu para etmezdi. Bizim konuyla ilgili bir sorumluluğumuz yok, her şey bize hazır geldi” dedi.

SEBA İnşaat’ın sektörde saygı ve güven duyulan bir şirket olduğuna dikkat çeken Keçeli, “Bugüne kadar yaptığımız tüm projelerde şeffaf olmaya önem verdik. Gerçekleştirdiğimiz çok sayıdaki konut projemizle binlerce kişiyi ev ve konut sahibi yaptık. Bundan sonra da aynı azim ve vizyonla yolumuza devam edeceğiz” diye konuştu.

Keçeli sorumlu gazetecilik anlayışından dolayı Gazeteci Bekir Batu’ya teşekkür ederken, Batu da kamuoyunu bilgilendiren samimi açıklamalarından dolayı Keçeli’ye teşekkür etti.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir