Kategoriler
Gündem Manşet

Ekrem İmamoğlu’dan Beşiktaş’ta 175 milyona satılık arsa!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU/ ÖZEL HABER

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun, İstanbul’un en değerli arazilerinden biri olan belediye mülkiyetindeki Beşiktaş’taki 5 bin 763 metrekarelik araziyi 144 milyon 205 bin liraya satışa çıkardığını  geçtiğimiz yıl ilk kez Sarıyer Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Bekir Batu gündeme taşımıştı. Ülke gündemine oturan arazinin satışı hem ulusal medyada hem de siyasi çevrelerde büyük ses getirmişti. Geçtiğimiz yıl satılamayan bu arazi, şimdi bir kez daha satışa çıkarıldı.

MUHAMMEN BEDELİ 175 MİLYON LİRA

Beşiktaş Dikilitaş Mahallesi sınırları içinde kalan ve Polat Tower gökdelenin karşısında yer alan İBB’ye ait arazi, 25 ada 77 parselde yer alıyor. Hali hazırda boş durumda olan arazi konut +ticaret alanı imarlı. 5 milyon 250 bin lira geçici teminat belirlenen arazinin muhammen bedeli ise tam 175 milyon lira.

İHALE 9 EYLÜL’DE YAPILACAK

2886 Sayılı Devlet İhale Kanunu’nun 36. maddesine göre Kapalı Teklif Usulü yönetimiyle ihale edilecek arazinin satışı 9 Eylül 2020’de saat 11.00’de yapılacak. Saraçhane’deki Encümen Salonu’nda yapılacak ihalenin şartnamesi bin lira karşılığında Bakırköy’deki Emlak Müdürlüğü’nden alınabilecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir