Kategoriler
Gündem Manşet

Büyükdere’de nedir bu rezillik!

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Büyükdere Mahallesi’nde yapımına başlanan inşaat şu günlerde vatandaşları çileden çıkarttı. Sözde vatandaşların zarar görmemesi için inşaat alanının çevresine çevrilen saç bariyerler yaya kaldırımını tamamen kapatması vatandaşların büyük tepkisine sebep oldu. Vatandaşlar yoldan geçen araçların karşısında her gün kazayla burun buruna geliyor.

Gazetemizi arayan birçok vatandaşımız “Söz konusu olan inşaat alanına 300 metre uzak mesafede 2 okulumuz var. Gerek öğrencilerimiz gerekse biz semt sakinleri bu yolda bir yere kadar kaldırımda yürüyor bir yerden sonra kaldırımın saç tenekelerle kapatılmış olması sebebiyle yoldan yürümek zorunda kalıyoruz. İster istemez her gün kazayla karşı karşıya kalıyoruz. İnşaat saha sorumlularına gidip mağduriyetinizi anlattığımızda “Biz belediyeden iznimizi aldık. Yapacak bir şey yok cevabıyla karşılaşıyoruz. İstanbul Büyükşehir ve Sarıyer Belediye’mizden isteğimiz saç tenekelerle kapatılan kaldırımının bir an önce biz yayaların kullanımına açılmasıdır” diyerek tepki gösterdiler.

Yayalardan çok büyük tepki var

Büyükdere’de söz konusu yerde yoldan yürümek zorunda kalan bazı vatandaşlara kimi zaman arabaların aynaları sürtmesi sonucu ufak çaplı kazaların da yaşandığı öğrenildi.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir