Kategoriler
Gündem Manşet Altı

AK PARTİ SARIYER’DEN ÇOK ÖNEMLİ AÇIKLAMA!

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı, çok önemli bir basın açıklaması yaptı. Dün İBB meclisinde görüşülen ve Sarıyer Belediyesi’ne iade edilen Islah İmar Planları hakkındaki yapılan açıklamada, Sarıyer Belediyesi’nin süreci yanlış yönlendirdiği ifade edildi, belediyenin sorumsuz davrandığı vurgulandı.

İŞTE AK PARTİ’DEN YAPILAN O AÇIKLAMA

Saygıdeğer Sarıyerliler!

5 ay önce ne dediysek o oldu.

Sarıyer AK Parti grubu olarak Aralık 2019’da Mahalleler Birliği, Muhtarlar ve diğer katılımcılar ile yaptığımız istişare toplantıları sonucu imar ıslah planlarının yasal mevzuat yönünden birçok sıkıntı içerdiği, tapu bekleyen vatandaşlarımızın sorunlarını çözmediği, hususlarında fikir birliği içinde kalmıştık. Bu sorunların çözümü için tüm sorumlularla “ÇALIŞTAY” kararı almamıza rağmen, kararı görmezden gelerek 6 Aralık 2019’da ki Sarıyer meclisinde bir dayatma olarak önümüze getirilen planlara EKSİK ve HATALARI madde madde yazarak, siyaseten de kullanılmaması için EVET oyu verdik.

İlçe Meclisinde alınan karar İBB MECLİSİ’ne gönderildi. 12 Mart 2020’de İBB Meclisinde CHP ve AK PARTİ grubunun oybirliği ile İmar Islah Planlarının gerçek sorumlularının oluşturacağı “ÇALIŞTAY GRUBU” kurarak imar ıslah planlarının yasal ve teknik hususlarda içeren sorunlarının aşılması için alternatif çözüm yolları bulunduktan sonra konunun yeniden değerlendirilmek üzere ilçesine iadesi kararı alındı.

Peki ne oldu;

– Sarıyer Belediyesi bizlere 5 ay zaman kaybettirdi.
– Vatandaş önüne çıkacak sorunları artık çok daha iyi biliyor.
– Tüm katılımcılar daha da bilinçlendi.
– Bu süreçte planlara sahip çıkmayan, planlardaki sorunları görmemezlikten gelen Sarıyer Belediyesi sınıfta kaldı.

SONUÇ;

Sarıyer Belediyesi’nin İmar ıslah planı sürecine hakim olmadığı, planlara sahip çıkmadığı, İBB, AK Parti ve CHP grubuna planla alakalı bilgi vermediği, ikna etmek için gayret göstermediği belli oldu.

Algı değil BİLGİ kazandı.

Sarıyer Belediyesi kaybetti..

SARİYERGAZETESİ.COM

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir