Kategoriler
Gündem Manşet

22 binlik ballı maaş Sarıyer’i karıştırdı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi Basın Danışmanı Cengiz Kahraman’ın danışmanlık alımları üzerinden her ay 18 bin + KDV, 21 bin 240 lira aldığı Sarıyer Belediye Meclisi’nde gündeme gelmişti. Rezaleti ortaya çıkaran AK Partili Meclis Üyesi Engin Durdu, “Bu arkadaş ne biliyor da her ay 18 bin+KDV danışmanlık hizmeti alıyorsunuz. Ne danışıyorsunuz merak ediyoruz?” şeklindeki açıklamaları gündeme oturmuştu. Sarıyer Gazetesi de yaşanan gelişmeyi okuyucularıyla paylaşmıştı. Haberimizden sonra sosyal medya üzerinden Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e, belediyeye ve Cengiz Kahraman’a tepkiler yükseldi.

BATSIN SİZİN HEMŞERİCİLİĞİNİZ, AYRIMCILIĞINIZ!

AK Parti’deki kayırmacılık anlayışının kendilerine de geçtiğini savunan kimi CHP’liler basın danışmanı Cengiz Kahraman’ın görevden alınmasını, makul bir fiyatla başka bir kişinin göreve getirilmesini istedi. Öte yandan basın danışmanlığı hizmetinin nasıl ve ne şartlarda alındığının da savcılık tarafından araştırılması isteniyor. Bazı partililer de Cengiz Kahraman’ın normal belediye çalışanları gibi kadroya alınmasını ve basın danışmanlığı görevini maaşlı olarak yapmasını, dışarıdan danışmanlık hizmeti adı altında belediyeye fatura kesmemesi gerektiği uyarısında bulundu. Belediye Başkanı Şükrü Genç’in danışmanının bol kepçe maaş aldığının anlaşılması sosyal medyanın da gündeminde. Vatandaşlar, belediye içindeki başarısız kişilerin sadece akrabalık ve hemşericilik anlayışıyla ödüllendirildiğini, bu durumun zaten borç batağındaki belediyeye yeni mali yükler getirdiğini söylüyor. Sarıyerliler, ülkede bunca üniversiteli işsiz genç varken, belediyedeki bu kayırmacılığa biran önce son vermesini istediler.

BELEDİYE, ÖDEME DEKONTLARINI YAYINLASIN!

Sarıyer kamuoyu, bugüne kadar basın danışmanlığı hizmeti adı altında Cengiz Kahraman isimli çalışana ne kadar para ödendiğini, belediye tarafından yapılan tüm ödemelerin dekontlarıyla açıklanmasını istiyor. Konuyla ilgili günlerdir susmayı tercih eden Sarıyer Belediyesi’nin, ballı maaşla ilgili açıklama yapmaktan neden çekindiği de merak ediliyor.

KADROYA ALINSIN, HERKES GİBİ MAAŞ ALSIN!

Öte yandan Sarıyer Gazetesi’ni arayan pek çok vatandaş; “Bir danışman, eğer İstanbul Valisi’nden, Kaymakam’dan bile fazla maaş alabiliyorsa demek ki bu kişinin müthiş derecede bilgili olması gerekir. En az 5-6 dil bilmesi, çok iyi üniversitelerde tahsil görmesi, meslekte zirveye çıkması gerekir. Madem danışmalık hizmeti alınıyor ve belediye bu kadar para ödüyorsa bu meziyetlerin o kişide bulunması gerekir. Aksi halde başkanın köylüsü, hemşerisi olduğu için böyle bir maaş veriliyorsa Sarıyer Belediyesi’ne yazıklar olsun. 2-3 bin kişinin çalıştığı Sarıyer Belediyesinde, en çok çalışan kişi bu danışmanmıdır da bu arkadaş herkesten çok maaş alıyor. Bu kişi normal kadroya alınmalı, 10 yıldır devam eden kayırmacılık son bulmalıdır. Belediyelerdeki diğer personel gibi bu kişi de hak ettiği ortalama maaşı almalıdır. Sarıyer Belediyesi çiftlik değildir” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir