Kategoriler
Manşet Altı Vefat

METİN RUŞEN’İ KAYBETTİK!

Sarıyer ve Vadi yasta… Şebinkarahisar’ın gülen yüzlü insanı, dürüst, mert ve çalışan gazetecisi Metin Ruşen geçirdiği kalp krizi sonucu yaşamını yitirdi. Kısa süre önce annesi Suna Ruşen’i kaybeden ve bu üzüntüyle Haydarpaşa Abdülhamid Han Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (GATA) bir süredir tedavi altında tutulan Metin Ruşen kalbine yenik düştü. Yaşamı boyunca çok sayıda STK’da ve projede görev alan Ruşen bugün (salı) ikindi Kağıthane Hz. Ali Camii’nde kılınacak cenaze namazının ardından Kilyos Mezarlığında toprağa verilecek.

Sarıyer Gazetesi olarak değerli dostumuz, güzel insan Metin Ruşen’e Allah’tan rahmet, tüm yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

SARİYERGAZETESi.COM

Vadi’nin sevilen ismi Gazeteci Sadi Toygar değerli dostunun ölüm haberini şu sözlerle duyurdu…

ACI KAYBIMIZ
✔Üzüntümüz sonsuzdur.
Camiamızın başı sağolsun
✔Değerli arkadaşımız, hemşehrimiz Koca yürekli yiğit insan, toplumun neşe kaynağı Metin Ruşen kardeşimiz tedavi görmekte olduğu Haydarpaşa Abdülhamit Han (Gata) eğitim ve araştırma hastanesinde kalbine yenik düşerek hakkın rahmetine kavuşmuştur .
Geçtiğimiz günlerde çok sevdiği annesini kaybetmenin üzüntüsü ile hastaneye kaldırılan ve tedavi gördüğü hastanede vefat eden Merhum Metin Ruşen kardeşimizin Cenazesi 31 Mart Salı günü ikindi namazı öncesi Kağıthane Gürsel Mahallesi Hz.Ali Camiinde kılınacak cenaze namazından sonra Kilyos Mezarlığına defnedilecektir.
Kederli Ailesine, camiamıza, dostlarına tüm sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyoruz.
Allah rahmet eylesin,ruhu şad mekanı cennet olsun .Âmin …
Not;Cenaze yeri ve saati değişebilir, bilgi verilecek
** ** **
✔(Not);Malum salgın sebebi tüm insanlığın çaresiz kaldığı, sevenin sevdiğine sarılamadığı, düğünlerin ertelenip, hastaların ziyaret edilemediği, evlatların ana ve babalarına, ana ve babaların evlatlara , torunların nine ve dedelerine nine ve dedelerin torunlara hasret kaldığı özellikle cenazelerin üç beş kişiyle defnedildiği, ibadethanelerin kapılarını kapadığı, makamların değersiz ve dünya hayatının fani olduğu gerçeğinin farkedildiği bu günlerde birbirimizden helallik almanın tam zamanı…
✔Malum salgın nedeniyle toplum sağlığı açısından , aile ve yakınlarına taziyelerin mesaj ve telefon yolu ile yapılması rica olunur.
Bilerek yada bilmeyerek kırmış olabileceğimiz kalpler varsa merhum arkadaşımız Metin Ruşen için helallik istiyoruz. Ben ALLAH için hakkımı helal ediyorum lütfen sizlerde hakkınızı helal ediniz..
Helal olsun, helâl olsun, helâl olsun. Âmin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir