Kategoriler
Manşet Altı Yaşam

EDİZ HUN, DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ’NDE NTV’YE KONUŞTU

Türk sinemasının romantik jönü Ediz Hun, Dünya Çevre Günü dolaysıyla NTV’nin Çevre Günü özel yayını için Seda Öğretir’le çevre bilinci üzerine bir sohbet gerçekleştirdi. Ekoloji dersleri de veren ve biyokimya uzmanı Hun; doğayla ilgili önemli saptamalarda bulundu.

“İNSAN DÜNYADAKİ EN DEĞERLİ VARLIKTIR”

Koronavirüsle mücadele sürecinde yaşamında büyük yeri olan doğaya ve kaktüs koleksiyonuna vakit ayırabildiğini söyleyen Ediz Hun, bahçesiyle ilgilendiğini belirtti. Virüsle mücadele için sosyal mesafeye uyulması, maske kullanılması ve hatta mümkünse gözlük de takılması yönünde hatırlatmalarda bulunan Hun, evde kalınan süreçte doğanın kendisini olumlu yönde yenilediğini de belirtti. Çevreye karşı sorumluluklarımız olduğunu belirten usta sanatçı, “İnsan dünyadaki en değerli varlıktır. İnsanlar birbirini sever ve dost olursa doğa da bağrını açacaktır” dedi.

Öğretir’in “Tanınan bir isim olmasanız 65 yaş üstü göstermiyorsunuz sokağa rahatlıkla çıkar mıydınız?” sorusunu büyük bir samimiyetle yanıtlayan Ediz Hun, kurallara uyan bir insan olduğunu söyledi. Kendisini ilk kez tiyatro sahnesinde izlediğimiz “On Küçük Zenci” tiyatrosuna da koronavirüsle mücadele sürecinde ara verdiklerini ancak yaşamın normale dönmesiyle sahneye kavuşacaklarını da ifade etti.

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER: RUKİYE AY

Ediz Hun’un, NTV spikeri Seda Öğretir’le gerçekleştirdiği söyleşisini görsele tıklayarak izleyebilirsiniz

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir