Kategoriler
Eğitim Manşet

Ülkü Ocakları’ndan Bilgi Ocakta projesi

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Sayın Devlet Bahçeli’nin Türk Gençliği için söylemiş olduğu; “Gelecek Sizsiniz, Siz Geleceksiniz” sözü doğrultusunda, Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sayın Ahmet Yiğit Yıldırım’ın öncülüğünde hazırlanan, Ülkü Ocaklarının yeni dijital eğitim platformu olan ve kısa zaman içerisinde tüm Türk Gençliği’nin beğenisini kazanan Bilgi Ocakta sitesi yayında.

Bilgi Ocakta, Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından hazırlanan; başta Türk gençliği olmak üzere milletin tüm fertlerinin kullanımına tamamen ücretsiz olarak sunulmuş bir eğitim programı. Bilgi Ocakta; öğretirken eğlendiren, eğlendirirken düşündüren, düşündürdükçe geliştiren içerikleriyle Türk gençliğinin kişisel ve akademik gelişimine katkıda bulunmayı hedefliyor.

HER TÜRLÜ BİLGİ KAYNAĞI VAR

Okul çağındaki gençlerin derslerine yardımcı, her yaştan bireylerin aradığını bulabileceği, bilgi yarışmasından, test çözümlerine, sıra dışı bilgilerden, tarihte bugün neler olduğuna dair her türlü bilginin kaynağı “Bilgi Ocakta” da mevcut.

Çevrimiçi Eğitim Modülünde
• Liseye Hazırlık
• Üniversiteye Hazırlık
• KPSS
• ALES
testleri yer alıyor.

İlerleyen süreçlerde bunlara TUS ve YÖK-DİL gibi ÖSYM’nin yaptığı diğer dersler de ekleneceği ifade edilmekte.

Ayrıca bilgi ocakta da her gün düzenlenen bilgi yarışmaları mevcuttur.

• Genel Kültür
• Tarih
• Coğrafya
• Kültür – Sanat
• Müzik
• Spor
• Edebiyat
• Sinema
• Dergiler kategorileri yer alıyor.

ÇOCUKLAR BOŞ VAKİTLERİNİ DEĞERLENDİREBİLECEK

Bu kategoriler içerisinde bulunan binlerce soruyla hazırlanan bilgi yarışması Türk gençliğinin genel kültürünün arttırılması; bilgi dağarcığının geliştirilmesi, ilgi alanlarının tespiti ve bu alanlarda belli düzeyde yeterliliğe ulaşılması hedefleniyor. Soru içerikleri; Türk gençliğinin milli benlik bilinci ve manevi değerleri yönünden gelişmesine katkıda bulunacak nitelikte hazırlandı. Günlük, haftalık ve aylık periyotlarda hazırlanan puan tabloları ile kullanıcılar arasında rekabet ortamı sağlanması; bu sayede ilerleme kaydedilmesi hedeflenmektedir.

Bilgi Ocakta dijital eğitim platformunda çocuklar için hazırlanan eğlendirirken eğiten oyunlar, çocuklarımızın pedagojik gelişimlerine katkıda bulunacak. Dört işlem becerisinin geliştirilmesini hedefleyen matematik etkinlikleri, çocuklar için boyama, ülkemiz ve dünyanın içinde bulunduğu Covid-19 Salgını ve salgından korunma yolları ile ilgili bilgileri eğlendirirken öğreten “Süper Zekâ” oyunu ile çocuklar, boş vakitlerini en iyi şekilde değerlendirebilecek.

HER KATEGORİ OLDUKÇA DETAYLI

Sıra dışı Bilgiler kategorisinde ise farklı ve özgün konularda hazırlanan, şaşırtırken öğreten, kullanıcıda merak duygusunu uyandıran kısa bilgiler ile Türk Gençliğinin genel kültürünün gelişmesine katkıda bulunulması amaçlanıyor. Tarihte Bugün kategorisinde kullanıcıların tarihte, o gün gerçekleşmiş önemli ve ilginç olayları, yapılan buluşları ve “tarihte ilk olma” özelliği taşıyan önemli gelişmeler hakkında bilgi edinebilecekleri kısa içerikler yer alıyor.

HER HAFTA ÖDÜLLÜ YARIŞMA DÜZENLENİYOR

Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Dergisi’nin farklı sayılarına ait yayın içerikleri de Bilgi Ocakta sisteminde yer alıyor. Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı tarafından farklı tarihlerde ve özgün konularda düzenlenmiş seminerlerin notları da tüm milletimizin hizmetine ve bilgisine sunulmak üzere Bilgi Ocakta sisteminde yer alıyor.

Birçok alanda öncü olduğu gibi eğitimde de öncü olan Ülkü Ocakları’nın projelerini takipte kalın ve her hafta düzenlenen ödüllü yarışmalarda rekabete ortak olun!

    

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir