Kategoriler
Eğitim Manşet

Sarıyer Belediyesi’nde deprem semineri

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda düzenlenen “Depremde Yaşanan Psikolojik Travma ve Tedbirleri” seminerinde Klinik Psikolog ve Hukukçu Dr. Muhammet Evren Yılmaz, depremin değil, deprem öncesi ve sonrasında tedbirlerinin alınmamış olmasının ölüm oranlarını artırdığını söyledi. Yılmaz; “Olay anında ve sonrasında gerek görevlilerin, gerekse mağdurların psikolojik sorunlar yaratıyor. Bu sorunlar uzun süre devam ediyor ve bu gibi durumlarda tedavi şarttır. Deprem eğitimlerinin ilkokul müfredatında bulunmaması büyük bir eksikliktir. Depremle ilgili eğitimlerin resmi kurumlarda kalabalık kitlelere daha sıklıkla verilmelidir” dedi.

SEMİNERE BELEDİYE YETKİLİLERİ DE

Seminerde konuyla ilgili karşılıklı fikir alışverişinde de bulunuldu. Seminere katılan personellerin de fikirleri değerlendirildi. Klinik Psikolog ve Hukukçu Dr. Muhammet Evren Yılmaz başkanlığında yapılan eğitime, Av. Dilara Şanlı, Av. Hacı Çiçek, Eğitim Uzmanı/Giresun İstanbul Eğitimciler Derneği Başkanı Arif Dede katıldı.

Sevgi Atalay’a ziyaret

Seminerin sona ermesinin ardından Klinik Psikolog ve Hukukçu Dr. Muhammet Evren Yılmaz ve ekibi Sarıyer Belediyesi Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’ı makamında ziyarette bulundular. Oldukça samimi geçen ziyarette deprem konusunun önemine dikkat çekildi ve değerlendirmelerde bulunuldu. Muhammet Evren Yılmaz; “Sarıyer Belediye Başkan Vekili Hüseyin Coşkun’a, Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı Sevgi Atalay’a, Sarıyer Belediyesi Sivil Savunma Şefi Mühendis Oktay Yavuz ve ekibine, Sivil Savunma Ekip Amiri Ayhan Özgür Topçu’ya ve ayrıca davetime icabet eden İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü Eğitim Uzmanı olan değerli dostum kıymetli Arif Dede hocama , Demirören Haber Ajansı Muhabiri Gülşen Akyol Mutlu’ya, Hukukçu Ortaklarım Dilara Şanlı ve Av. Hacı Çiçek’e, eğitimci dostum Seyfi Çıvgın’a çok teşekkür ederim” dedi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir