Kategoriler
Arşiv Gündem Manşet Altı

Yeniden Refah Partisi Sarıyer’de çalışmalarını yoğunlaştırdı!

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

Yeniden Refah Partisi Sarıyer Gençlik Kolları çalışmalarını yoğunlaştırdı. Partili gençler; Din Görevlileri ve Camiiler Haftası münasebetiyle İlçe Gençlik Kolları Başkanı Fatih Kara ile birlikte İlçe Gençlik Kolları yönetimi İlçe Müftü Vekili Ramazan Yılmaz Hocayı ziyaret etti. Partililerin ziyaretinden dolayı duyduğu memnuniyeti dile getiren Yılmaz, gençlere çalışmalarında başarılar diledi.

OTO SANAYİ ESNAFI’NA ZİYARET

Öte yandan Yeniden Refah Partisi Sarıyer Gençlik Kolları, Yeniden Refah Partisi İstanbul İl Gençlik Kolları ile birlikte Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’ndeki bin 500 civarında ziyaret ederek, esnafa siftah zarfı dağıtımı gerçekleştirdi. Ahilik Haftası kapsamında Maslak Atatürk Oto Sanayi Sitesi’ne giderek kapalı dükkanlara siftah zarfı bırakan Yeniden Refah Partisi Gençlik Kolları üyeleri, dükkanını açmış olan esnafları da ziyaret etti. Gençler, Yeniden Refah Partisi Genel Başkanı Dr. Fatih Erbakan’ın selamlarını iletirken, ‘bereketli kazançlar’ temennisinde bulundu.

SİFTAH NEDİR?

Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan Yeniden Refah Partisi Sarıyer Gençlik Kolları konuyla ilgili olarak şu mesajı verdi; “Siftah nedir? Siftah esnafımızın dükkanını açtığı andan itibaren kazandığı ilk paradır. Siftah esnafımız için berekettir. Eski bir Osmanlı geleneği olan siftah, Osmanlı esnafları için çok büyük önem arz etmektedir. Siftah yapan bir esnaf, kendisine müşteri geldiğinde “Komşum siftah yapmadı. Alışverişini ondan yap.” diye uyararak komşusunun da siftah yapmasına vesile oluyordu. Uzun süredir unutulan bu güzel geleneği, bu üstü tozlanmış geleneği, biz Yeniden Refah Partisi Gençliği olarak gün yüzüne çıkarmayı amaç edindik” ifadelerini kullandı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir