Kategoriler
Manşet Spor

Yaşar Elmas; “En büyük hedefim Sarıyer’e futbolcu yetiştirmek”

SARİYERGAZETESİ.COM – SPOR

2010 yılında kurulan Uskumruköy Spor Kulübü, Sarıyer’de başarılı sporcular yetiştiriyor. Özellikle futbol alanında takımların alt yapılarını oyuncular yetiştiren kulüp futbolun yanı sıra tenis, voleybol ve basketbol branşlarında da başarıya koşuyor. Spor akademisinden yetişme 3 kişilik başarılı bir antrenör ekibe sahip olan Uskumruköy Spor Kulübü’nde 7-30 yaş arası sporcular yer alıyor. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Uskumruköy Spor Kulübü Başkanı Yaşar Elmas; “Sarıyer’de küçük büyük herkes spor yapsın istiyorum. Uskumruköy Spor Kulübü olarak yaklaşık 300 lisanslı oyuncuya sahibiz. Sarıyer için güzel çalışmalar yaptığımızı düşünüyorum. 15 yıl üst liglerde futbol oynamış bir isim olarak en büyük hedefim ise Sarıyer’e futbolcu yetiştirmektir. Öncelikli hedefimiz sporcu yetiştirmek olsa da hobi olarak spor yapmak isteyenlere de kapımız her zaman açıktır. Futbolun yanı sıra kulübümüzde tenis, voleybol ve basketbol branşları da var. Sporu sevdirerek gençleri kötü alışkanlıklardan koruyabileceğimizi düşünüyorum. İnternet ve televizyona bağımlılığıyla gelişen sağlık bozuklukları için de mücadele veriyoruz” diye konuştu.

“Çocuklara sporu sevdiriyoruz”

Başkan Yaşar Elmas; “Spor kulübümüzde kendimize ait sahalarımız var. Bırakın İstanbul’u Türkiye’de bile bizim imkanlarımızda bir amatör spor kulübü yoktur diyebilirim. Futbol ve basketbol sahamız, tenis kortumuz ve yürüyüş parkurlarımızla oldukça iddialıyız. Uskumruköy halkının da soysal anlamda faydalanabildiği 500 metrekarelik kapalı bir salonumuz var. Burada Uskumruköy halkı kına gecesi ve doğum günü gibi programlarını gerçekleştirebiliyor. Cenazesi olan mahalle sakinlerimiz burada taziyeleri de kabul edebiliyor.  Ayrıca çocukların ders görebildiği dershanemiz de mevcuttur. Çocuklara sporu sevdiriyoruz. Sevgi yumağı halinde maçlara gidiyoruz. Ayrıca Uskumruköy içerisinde yer alan 63 sitemizde dostluk turnuvası başlatıyoruz” dedi. Futbola Sarıyer’de başlayan ve Sarıyer’in yetiştirdiği şöhretli futbolculardan birisi olan Elmas sözlerine şöyle devam etti; “15 yıl üst liglerde futbol oynadım. Milli Takım’ın formasını gururla giydim. 6 yıl Sarıyer Spor Kulübü’nün altyapısında mücadele ettim. 15 takımda teknik direktörülük yaptım. Şenol Güneş ve Fatih Terim ile aynı dönemde oynadım. 2007 yılında tesislerini yapmaya başladığımız Uskumruköy Spor Kulübü resmi olarak 2010 yılında kuruldu. Kulübümüz 3 kategoride yarışıyor. U11,U12 ve U13 liglerinde mücadele ediyoruz. Takımlar maçlarımızı izlemeye geliyor ve yetenekli futbolcularımızı keşfederek talip oluyorlar. Bizler de Uskumruköy Spor Kulübü olarak haklı bir gurur yaşıyor ve transferlerimizi gerçekleştiriyoruz. Sarıyer alt yapısından yetiştiğim için alt yapının ne olduğunu çok iyi biliyorum. Maddi ve manevi olarak elimizi taşın altına koyduk diyebilirim.”

“Spor başarıyı getiriyor”

Futbolun diğer branşlara nazaran daha çok sevildiğinin de altını çizen Yaşar Elmas; “Futbol her zaman daha albenili bir spor dalı olmuştur. Genellikle her çocuk “futbolcu” olacağım diyor. Takımlarının formalarını giyerek dolaşıyorlar. Bir futbol maçını binlerce insan seyrediyor. Futbol özellikle çocuklar için çok önemlidir. Yemeğini yeterince yemeyen ya da derslerine çalışmayan çocukların hayatını da belirli bir düzene sokuyor. Spor başarıyı getiriyor” dedi.

Uskumruköy Spor Kulübü

İletişim Tel: 0532 341 83 35

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir