Kategoriler
Manşet Spor

Sarıyer’deki spor tesislerinin bakım, onarım ve eksik taraflarının tamamlanması ile ilgili çalışmalar

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

AK Parti Sarıyer Meclis Üyeleri’nin gerçekleştirdiği grup toplantısında öncelikle Sarıyer Belediyesi Spor Birimi ile konuşarak, özellikle Çayırbaşı ve Bahçeköy Orman Fakültesi Stadı ve kapalı spor salonunda Belediye olarak neler yapılabileceğini konuşuldu. Belediye ile, Çayırbaşı stadında genel çalışmalar, Bahçeköy Orman Fakültesinde saha çevresi, tribün koltukları, soyunma odalarının boya ve onarımı, yine aynı yerdeki kapalı spor salonunun boya ve çatıda aktarılması gereken yerlerin eksiklerinin tamamlanması konuşulmuştur.

Bakımı yapılması gereken önemli tesislerden birisi de; Orman Fakültesi Bahçeköy stadının zemininin değiştirilmesidir. İl Gençlik Spor Müdürü Vekili Cemil Bağlama ile görüşülüp yerinde ziyaretler ile ilçe tesisleri üzerinde bizzat incelemeler başlatılmış ve zeminin değiştirilmesi için mutabakat sağlandı. Bu saha zemininin değişimi ile ilgili TFF yönetimindeki TASKK başkanı Ali Düşmez’in İstanbul’da yapılacak saha zemin çalışmalarının içine alınması ile yol haritası belirlendi.

Şu anda kullanımı çok yoğun olmayan Orhan Keçeli sahasının daha aktif ve kullanılabilir hale getirilmesi için, İl gençlik spor müdürü vekili ve ilçe gençlik spor müdürü vekili ile sahanın eksik taraflarını bizzat yerinde inceleyerek değişim başlatıldı. Sahanın etrafının rüzgarı kesecek tente ile çevrilmesi, tesisin ısınması ve su probleminin halledilmesi çalışmaları başlatılmıştır.

Böylelikle ilçedeki diğer tesisler için gençlerimizin daha rahat ve daha çok spor yapabilmesi için tüm paydaşların katılımını sağlamak üzere Ak Parti Meclis Grubu çalışmalarına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir