Kategoriler
Manşet Röportaj

SASİDER’in başarılı başkanı Ali Genç: “SARIYER İÇİN HAYIRLI OLDU”

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL RÖPORTAJ – RUKİYE AY

Sarıyer Sivaslılar Derneği (SASİDER) olarak her partiden kapınız herkese açık. Bu başarıda sizin katkınız da çok büyük. Bunu nasıl sağlıyorsunuz?

Sarıyer Sivaslılar Derneği olarak kendi kendimizi idare ediyoruz. Kimse bizi kumanda etmiyor. Aksi takdirde bir tarafın adamı olmanız gerekiyor! Bir tarafın adamı olanlar dahi bizi takdirle takip ediyorlar. Sarıyer Sivaslılar Derneği sadece Sarıyer’in değil İstanbul’un ve bütün Sivas’ın konuştuğu bir dernektir. Bunu başarmak kolay bir şey değil ama yönetim kurulundaki arkadaşlarımızın da dirayetiyle beraber birlik ve beraberliğimizi bugüne kadar getirdik. Bundan sonra da devam ettiriyoruz.

“AMACIM SASİDER’İ GENÇLEŞTİRMEK”

SASİDER yönetimi olarak yeni bir seçim geçirdiniz. Önce çekildiğinizi ve aday olmayacağınızı söylemiştiniz ama sonrasında yeniden başkan seçildiniz. Bu süreçle ilgili neler söyleyeceksiniz?

Aslında benim amacım derneği gençleştirmek. Sarıyer’de üniversite mezunu olmuş binlerce Sivaslı gencimiz var. Gençlerimizin mücadele güçleri ve azimlerinin daha fazla olduğunu görüyoruz. Ben bir dernekte uzun süre başkanlık yapmanın şık olmadığını hep söylerim. Dolayısıyla da bu süreçte belli kriterlerimiz dahilinde isteyen kim varsa SASİDER başkanlığına aday olsun dedik. Ama aday çıkmadı. Sonrasında da yoğun talepler doğrultusunda ben yeniden aday olarak seçildim.

“SARIYER BİZİM HER ŞEYİMİZ”

Sarıyer Sivaslılar Derneği ve Ali Genç adı uzun süredir başarılı bir şekilde birlikte söylendi. Sarıyer’de siyasete yön veren değerlendirmeleriniz ve kanaat önderi olarak Sarıyer’de bu açıdan bakarsak sizin kendiniz için değerlendirmeleriniz neler olur?

Ben Sarıyer’in her 38 mahallesinde neler olup bittiğini hepsini biliyorum. Dolayısıyla Sarıyer Sivaslılar Derneği Başkanı’yım ama Sarıyer bizim her şeyimiz. SASİDER olarak Sarıyer’e bir katma değer sağlıyoruz. Çünkü burada ekmek kazanıyoruz ve çocuklarımız burada yetişiyor. Dolayısıyla Sarıyer’in her şeyiyle yakından ilgileniyoruz. 40 seneden fazladır siyasetin içerisinde bulunan bir kişiyim. Bazı şeyleri de doğru okuma şansına sahip oluyorum. Şimdi hata yapan gençlerin hatalarını belki biz de yapıyorduk. Dolayısıyla bunları bir şekilde uyarmaya çalışıyoruz. Bir de şu var ki hiç kimseye dayanmadan bir dernek yönetmek kolay değil dolayısıyla dernekler maalesef birilerine yakın olabiliyor. Birilerine bağlı olduğunuzda da onlara hizmet etmek zorundasınız. Onlar “ak” derse ak diyeceksiniz, “kara” derse kara diyeceksiniz. Yani seçme şansınız olmuyor. Ya da çok kalleş ruhlu olacaksınız ve “tamam” deyip son dakikada satacaksınız. Biz böyle bir şey içerisinde bulunmadık. Çıtayı yükselttikten sonra “gelir burada başkanlık yaparım, istediğim gibi oynarım” gibi düşüncesi olanlar geride durmak zorunda kalıyorlar. Bu işi yapmak isteyen o kadar sahtekarlar var ki!… Ama bizim derneğimizdeki yöneticiler olsun, yönetim kurulu ya da üyelerimiz olsun bunları zaten çok yakından tanıyorlar. Benim Sarıyer Sivaslılar Derneği başkanlığında üçüncü dönemim oluyor. Olağanüstü bir kongreye gittik. Önümüzdeki 3 yıl içerisinde de Allah kısmet ederse başkanlığa devam edeceğim. Ama umuyorum ki 3 yıl sonra Sarıyer Sivaslılar Derneği için genç arkadaşlarımızı yetiştirelim. İnanılmaz yetenekli ve bilgili gençlerimiz var. Listemizde yedeklerimizi de iyi yaptık ki, belki babalar istifa ederse oğullar bu görevi yedekten gelerek devralabilir. O şekilde bir yönetim kurulu oluşturduk. Sarıyer’e nitelikli insan yetiştirmenin de gayreti içerisindeyiz. Bu bakımdan da gönlümüz ferahtır.

“SARIYER İÇİN HAYIRLI OLDU”

23 Haziran’da yeni bir seçim atlatıldı. Ekrem İmamoğlu’nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazandı. Bu sonucun Sarıyer’e katkıları sizce neler olur?

31 Mart yerel seçim sürecinde gazeteniz aracılığıyla çok ses getiren bir demeç vermiştim. O demecimde dediklerim doğruydu. Çünkü o günün şartlarında hakikaten Sarıyer’de devlet ve büyükşehir arkasında olan bir aday vardı. Bizim amacımız da Sarıyer’e hizmetin gelmesiydi. Şu ismin ya da bu ismin belediye başkanı olmasından ziyade Sarıyer’in hakikaten büyük sorunları vardı. Bu sorunların çözülmesi gerekiyordu. Sarıyer’de Şükrü Genç, bugüne kadarki belediye başkanları içerisinde en güçlüsüydü. Sarıyer’e en iyi hizmeti veren belediye başkanı olması konusunda nettik. Ama arkasında büyükşehir ya da hükümet yoktu. Dolayısıyla şimdi bunlara baktığımız zaman arkasında hükümet ve büyükşehir olan özellikle Cumhurbaşkanı’nın akrabası da olan bir kişinin Sarıyer’e hizmet yapacağı görünüyordu. Ama tabi ki siz ne kadar yaparsanız yapın bunlar tek başına yeterli değildi. İnsanlara dokunmak ve sevgiyle yaklaşmak gerekiyor. Halkla diyaloğunuzun çok iyi olması gerekiyor. Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç son 10 senede bunu çok başarılı bir şekilde yaptı. Şükrü Genç’in geçmişte yapmış olduğu performansla ve büyükşehir belediye başkanlığını sayın Ekrem İmamoğlu aldıktan sonra Sarıyer’e çok daha büyük hizmetler yapacak bir başkan olduğunu çok net ifade edebilirim. Sarıyer için hayırlı olmuştur.

“EKREM İMAMOĞLU MUHTEŞEM BİR SONUÇ ALDI”

Sayın İmamoğlu’nun zaten hakkıydı. 31 Mart’ta hakkının yenildiğini düşünüyorum. Şunu çok net söyleyebilirim ki AK Parti’nin yanlış politikaları Ekrem İmamoğlu’nun böylesine muhteşem bir sonuç almasına neden oldu. Genç ve dinamik bir kişi. Başarılı olacağına inanıyorum, başarılı olmaması için hiçbir neden yok. Ama eski bir siyasetçi olarak şunu da söyleyebilirim ki İmamoğlu’nun siyasetteki hokkabazların çevresinde çok fazla dolaşmasına izin vererek hemşericilik ve bölgecilik tuzağına düşmemesi gerekiyor. Bunu yapan AK Parti zaten halktan en güzel cevabını Sarıyer’de de İstanbul’da da aldı. AK Parti’de bu işleyiş böyle biraz daha devam ederse ANAP’ın sonu gibi olacak. İstanbul geneline baktığımızda AK Partili belediyelere arsa devirleri yapılıyordu ancak CHP’li belediyelere yapılmıyordu. Bu durum çok yanlıştı. İnsanlar böyle haksızlıkları sevmez.

“ŞÜKRÜ GENÇ BAŞARILI BİR BELEDİYE BAŞKANI”

Şükrü Genç yerelde başarılı bir belediye başkanıdır. İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nden alacağı desteklerle Sarıyer’e güzel çalışmalar yapacağı kanaatindeyim.

“SASİDER’in başarılı başkanı Ali Genç: “SARIYER İÇİN HAYIRLI OLDU”” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir