Kategoriler
Emlak Manşet

Sarıyer Belediyesi, Ayazağa’daki arsasını vatandaşa metrekaresi 2 bin 400 TL’den satacak!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU ( ÖZEL HABER)

Ayazağa’daki 6 bin metrekarelik arazisini borçlarına karşılık SGK’ya vermeyi önermesiyle gündeme gelen Sarıyer Belediyesi, bu kez de mahalledeki bazı vatandaşlara gönderdiği tebligatlarla dikkatleri üzerine çekti.  Sarıyer Belediyesi; Ayazağa’da 7337 ada 4 parsel üzerinde yer alan 237 metrekarelik belediye arazini vatandaşa metrekaresi 2 bin 400 liradan satmak için tebligat gönderdi. Emine K. isimli vatandaşa gönderilen tebligatta söz konusu arazinin Maliye Hazinesi adına tescilliyken 4706 sayılı kanunun 5. Maddesine göre hak sahipleri adına tapusu verilmek üzere Sarıyer Belediyesi’ne 23 Temmuz 2014 tarihinde devrinin yapıldığı hatırlatıldı.

11 GÜN İÇİNDE YÜZDE 10 PEŞİN ÖDENECEK!

Sarıyer Belediyesi Emlak ve İstimlak Müdürlüğü tarafından gönderilen yazıda şu ifadelere yer verildi; “Sarıyer Belediyesi 1 Nolu Kıymet Takdir Komisyonu’nun 18/1/2019 tarihli raporunda taşınmazın günün alım satım rayiçlerine göre metrekaresi 2 bin 400 TL’den  tamamına ( 2.400 TL X 237 metrekare) olmak üzere toplam 568.800 TL bedel takdiri yapılmıştır” denildi. Yazıda ayrıca ; 4706 Sayılı Yasaya göre söz konusu arazinin bedelinin yüzde 10’nun peşin ödenmesi gerektiği ve kalan paranın da 5 yıla kadar taksitlendirilebileceği ifade edildi. Böyle söz konusu vatandaşa düşen, toplam 56.800 TL’nin 29 Ocak 2019 tarihine kadar ödenmesi istendi.

VATANDAŞLAR: “HANİ BİZE METREKARESİ 250 TL’DEN SATILACAKTI”

Sarıyer Belediyesi’nin kendilerine metrekaresi 2.400 TL’den arsa satmak istemesine tepki gösteren vatandaşlar; “Hani biz vatandaşlara bu araziler metrekaresi 250 TL’den satılacaktı. Şimdi ise metrekaresine 2.400 TL isteniyor. Ayazağa’da bu arazileri satın alacak durumda vatandaş yok denecek kadar az. Sarıyer Belediyesi vatandaşın sesine kulak vermeli. Rant çevrelerine bu fiyatlardan bu arazileri satmayı düşünebilir ancak biz vatandaşlara bu bedeller çok yüksek. Üstelik 11 gün içinde bu kadar para nasıl ödenecek? Bu hatadan bir an önce dönülmeli” diye konuştular.

İŞTE  VATANDAŞA GÖNDERİLEN O TEBLİGATLARDAN BİRİ

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir