Kategoriler
Manşet Röportaj

“MUHTARLIK KOMŞULARIMIZA HAK ETTİĞİ HİZMETİ SUNMA MAKAMIDIR”

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY – RÖPORTAJ

Sizi kısaca tanıyabilir miyiz?

Kısaca kendimden bahsetmem gerekirse, nesillerdir Rumelifeneri’nde ikamet eden 3 çocuklu bir ailenin en büyük çocuğuyum.

Muhtar olmaya nasıl karar verdiniz?

Değişen ve gelişen İstanbul’un en güzide mahallelerinden biri olan Rumelifeneri’nin hak ettiği hizmete kavuşmasını sağlamak, altyapı, imar ve üst yapı başta olmak üzere hak ettiği refaha kavuşması adına nesillerden beri ikamet ettiğim mahallemize hizmet etme aşkıyla bu yola çıkmaya karar verdim.

Muhtarlık görevini nasıl tanımlarsınız? Sizin için ne ifade ediyor?

Muhtarlığı bir mesleki makam olarak değil komşularımıza hak ettikleri hizmeti sunma makamı olarak değerlendiriyorum. Mahallemdeki insanlara yardım etmek ihtiyaçlarına elimden geldiği kadarıyla çözüm bulmak için gayret gösteriyorum. Şahsi menfaatlerim için değil mahallemizin menfaatleri için mücadele ettiğim bir nokta. Öncelikli olarak çocuklarımız, gençlerimiz, yaşlılarımız ve yardıma ihtiyacı olan ailelerimize hizmet için bir unvan. Muhtar olmadan önce de elimden geldiği kadarıyla imkânlarım doğrultusunda yardımcı olmaya çalışıyordum. Olduktan sonra da hızımı arttırarak devam ediyorum.

Rumelifeneri konumu itibariyle Sarıyer’in nasıl bir mahallesidir?

Rumelifeneri konumu itibariyle sadece Sarıyer’in değil İstanbul’un en güzel mahallelerinden biridir. Özlenen aile ve komşuluk ortamının hala devam ettiği, sosyal birlikteliği açısından sadece Sarıyer’i değil tüm İstanbul’un gıptayla bakacağı bir yer. Ayrıca Türkiye’nin en büyük balıkçı köyü olması açısından da farklı bir konuma sahip burası Türk balıkçılığının kalbi olma özelliğine de sahip.

Rumelifeneri Mahallesi’nde çözüm bekleyen eksiklikler ve sorunlar neler?

Birçok konudan bahsedebiliriz ancak başta belli öncelliklerimiz var bunlar imar, altyapı ve çevre temizliği. Bu konularla birlikte ele aldığımız eğitim kurumlarının eksikliği de çözüme kavuşturulmayı bekleyen bir konu.

Önünüzde 5 yıllık bir süreç var, peki mahalleniz için hedeflediğiniz çalışmalar neler?

Bir önceki soruda da bahsettiğimiz gibi öncelik bekleyen altyapı ve üst yapı sorunlarımız var. Bunun yanı sıra boğazın ve Karadeniz’in birleştiği ve adeta İstanbul’un incisi olabilecek bir konuma sahip ayrıca tarihi ve mitoloji açısından da bir hayli önemli geçmişe sahip. Tanıtımın yeterli yapılamamış olması Rumelifeneri’mizin bu yönünü geri planda bırakmış. Tanıtım konusunda doğru adımları atarak yerli ve yabancı ziyaretçiler için İstanbul’da yeni bir uğrak noktası oluşturmak istiyorum.

Rumelifeneri Mahallesi’nin yeni seçilen muhtarı olarak gazetemiz aracılığıyla iletmek istediğiniz bir mesajınız var mı?

Başta şunu söylemeliyim ki bizlere bu imkânı sunduğunuz için ekibim, mahallelim ve şahsım adına size ve tüm Sarıyer Gazetesi’ne teşekkürlerimizi sunuyorum ve akabinde tüm Sarıyerlileri tarihi ve coğrafyasıyla birlikte bir çok güzelliği bir arada sunan Rumelifeneri’ne davet ediyorum.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir