Kategoriler
Manşet Sağlık Sektörel

Denta Vita ile güzel gülüşler

SARİYERGAZETESİ.COM – SAĞLIK

Estetik ve güzellik uğruna beklentilerin artması, bu beklentilere paralel olarak teknolojinin de gelişmesi, diş hekimine gitmeyi bile neredeyse zevkli hâle getirir oldu. Günümüz teknolojisiyle diş hekimliğinde kullanılan cihazlar; uzun süren ve zahmetli diş tedavilerini katlanılabilir hâle getiriyor. Protezin aynı gün hastaya takılması sağlanıyor. Bu teknolojiler sayesinde özellikle estetik beklentileri yüksek hastaların, gençleşme ve güzelleşme arzuları yerine getirilebiliyor. Tek bir randevuda hastaya özel tamamen seramik veya zirkon restorasyonlar yapılabiliyor.

Birden fazla dişe kaplama yapmak uzun ve sıkıntılı bir süreçti. Geçici protezler, provalar hastanın sosyal ilişkilerini ve hayatını da olumsuz etkiliyordu. Şimdi tüm bunların aynı seansta yapılabilmesi mümkün. Bu sistemde dişlerin ölçüsü özel üç boyutlu kamera ile direkt olarak ağzından alınıyor. Geleneksel ölçü malzemelerine ihtiyaç duyulmuyor. Ölçü aşamasından sonra, özel yazılımı ile yapmak istenilen restorasyonlar üç boyutlu olarak hastanın beklentilerine ve ağzın anatomik yapısına uygun olarak tasarlanıyor. Daha sonra sistemin frezleme (milling) ünitesiyle bir diş en geç 15 dakika içerisinde mikronluk hassasiyette üretiliyor. Aynı seansta da hastanın ağzına yerleştiriliyor. Tedaviler tek seansta tamamlanabildiği için geçici dişlere, tekrarlayan seanslara gerek kalmıyor ve zaman tasarrufu sağlanıyor. Diyelim ki ağzınızda harap bir diş veya kötü bir kaplama var. Boyutları kötü veya kaplama yapılıp, renkleri değişmiş çirkin bir görüntüye sahip olan dişler var. Cihaz önce ağzın bu şekilde görüntüsünü alıyor. Bu görüntü üzerinde oynayarak ideal pozisyonu buluyor. Ağzın anatomisine uygun olarak en güzel şekilde planlıyor.

Ardından bu kronları, kaplamaları çıkarıyor. Çürükler temizlenip, dişler kaplamaya uygun hâle gelecek şekilde kesiliyor. Bu teknolojide dişlerin üzerinde oynamaya gerek kalmıyor. Cihaz tüm ayrıntıları en ince çizgisine kadar yapıyor. Hastaya uymaması gibi bir durum yoktur. Hasta zaten işlemi izlerken, diş formu konusunda yorumda bulunabiliyor. Bu sistemle; porselen kaplamalar (kronlar), porselen laminalar, porselen köprüler, porselen inlay-onlay, zirkonyum altyapılı porselenler, full zirkonyum restorasyonlar ve implant için kişiye özel abutment (custom abutment) yapılabiliyor.

Adres: Meserburnu Caddesi No: 105 K: 2 Sarıyer / İstanbul

Tel: 0212 242 12 24

www.dentavita.com

info@dentavita.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir