Kategoriler
Manşet Sektörel

Başarının doğru adresi: Elit Akademi

SARİYERGAZETESİ.COM – SEKTÖREL HABER 

Elit Akademi bünyesindeki uzman eğitimcilerle, yurt içinde ve yurt dışında daha iyi eğitim hedefleyen öğrencilerine test hazırlık koçluğu, eğitim kariyer danışmanlığı ve planlama hizmetleri sunarak hayallerindeki lise ve üniversitelere ulaşmalarında rehberlik ediyor.

BAŞARISIZ ÖĞRENCİ YOKTUR

Elit Akademi’de Hepsi alanında profesyonel eğitimciler her öğrencinin farklı bir öğrenme stili, algılama şekli ve gelişmiş zekâ tipi olduğunu belirtiyor. Her öğrencinin matematik zekâsı çok iyi olacak diye bir kaide olmamasıyla birlikte kimi öğrencinin sosyal zekâsı, kiminin sanat zekâsı ya da spor zekâsı gelişmiş olabiliyor.

BİRE BİR ÇALIŞMA DESTEĞİ

Elit Akademi, eğitimin klasik yapısını aşarak bireyselliği ve bire bir ilgiyi kurumsallaştırarak, öğrenme şekline ve hızına saygılı davranarak, birinci sınıf eğitimi, kalıcı öğrenme modelleri ve güçlü rehberlik desteği ile okulda ve sınavda öğrencilerin başarıya ulaşmasına destek oluyor.

 YURT DIŞI DANIŞMANLIK MODELİNDE NELER VAR?

Yurt dışındaki üniversitelerden kabul almak isteyen öğrencilere sunulan eğitim danışmanlığı yanında öğrencinin ihtiyacına yönelik SAT, SAT Subject, ACT, AP, IB, TOEFL, IELTS, GMAT, GRE sınavlarına hazırlık koçluğu da sunuluyor. Düzenli yapılan takip ve destekle, öğrencilerin performansını sürekli takip ederek hedeflenen başarı ve puanlar için kişiye özel plan oluşturuyor ve çalışmalarının takip ediliyor. Yurtdışı eğitim programları birçok detaylı aşamadan oluşuyor. Bu durum öğrenci ve aileleri bu konularda uzman kişilerden yardım almaya itiyor.

Doğru Ülke ve Şehir Seçimi

Yurtdışı eğitim sürecinde sıkıntı yaşamamak için, öğrencilerin tercihlerinde sadece okul ve program seçimlerine değil, ülke, şehir ve konaklama seçimlerinin de dikkatle ele alınması gerekiyor.

Okulların Burs ve İndirim Seçenekleri

Eğitim danışmanlığı firmaları çalıştıkları ve temsilciliklerini yaptıkları tüm okullardaki burs olanakları hakkında bilgiyi öğrencilerine sunarak, burslu okumayı düşünen öğrencilere, bu okulların burs koşulları çerçevesinde hangilerinde ne oranda burs almalarının mümkün olduğu ve bunun için ne şekilde bir çalışma yapılması gerektiği konusundaki bilgiyi, ekstra hiçbir ücret talep etmeden sunuyorlar. Birçok uluslararası eğitim kurumu, temsilciliklerini yapan eğitim danışmanlığı firmalarına çeşitli dönemlerde promosyonlar ve indirimler yer alıyor.

Okul ve Program Seçimi

Pek çok okul ve program alternatifleri içerisinde, öğrencilerin akademik hedeflerine, kariyer amaçlarına, kişisel özelliklerine ve not ortalaması, yabancı dil seviyesi gibi kriterlere göre en uygun okul ve programın belirlenmesi, sadece alanında yetkin ve yılların tecrübesine sahip eğitim danışmanlarının öğrencilere sunabileceği bir olanak.

Bütçeye Uygun Okul Seçimi

Eğitim danışmanlığı firmaları, öğrencilerin ekonomik durumlarını da göz önüne alıp, öğrenci ve velilerinin bütçelerinin karşılayabileceği okulları öğrencilere sunarak, yurtdışında eğitim almak isteyen kişilerin önündeki en önemli bariyerlerden birini de ortadan kaldırıyor.

EĞİTİM KOÇLUĞU

Öğrenci Koçluğunun amacı; öğrenciyi hedefleri doğrultusunda yönlendirmek, motive etmek ve onun bu süreç içinde yaşadığı zorluklarla baş etmesini sağlıyor. Başarılı bir sporcu koçunun oyuncuları için yaptığı, hedeflere ulaşmada motivasyon odaklı çalışmaları, öğrenci koçu öğrencisi için yapıyor.

Öğrenci Koçluğunun Faydaları Nelerdir?

Eğitim Koçluğunun Faydaları Öğrenci nasıl öğrenmesi gerektiğini öğrenir. Bireysel farklılıklara değer verilmesini ve geliştirilmesini sağlar. Öğrencilerin hatırlama, düşünme, problem çözme ve akademik başarısını artırır. Öğrenme yetersizlikleri yerine öğrenme farklılıklarını anlamayı sağlıyor.

Eğitim Koçu ile çalışan öğrenci ne kazanır? 

  • Eğitim koçu ile çalışan öğrenci öz disiplin kazanır.
  • Öğrenci sınav kaygısını kontrol altına almayı öğrenir.
  • Öğrenci düzenli ders çalışma disiplinini kazanır.
  • Öğrenci yeteneklerini ve geliştirmesi gereken yönlerini keşfeder.
  • Öğrenci erteleme alışkanlığından kurtulur.
  • Tüm derslerde öğrenme performansını artırır.
  • Planlı, sistemli ve ilkeli çalışma alışkanlığı kazanır.
  • Öğrenci vizyon ve hedef odaklı çalışır.

ELİT AKADEMİ’DE KARİYER DANIŞMANLIĞI

Velilerin beklediği öğrenci danışmanı; çocuğun tüm derslerine yardımcı olan, günde kaç soru çözeceğini, kaç saat çalışacağını, neyi yapması gerektiğini söyleyen bir öğretmendir. Fakat öğrencilerin en çok sıkıldığı şeylerden biri, başkalarının onlara neyi nasıl yapacağını sürekli söylemeleridir. Okuldaki ve çevrelerindeki öğretmenleri, anne, baba, teyze vb. herkes neyi nasıl yapacağını hatırlatır.

Öğrenci danışmanı neler yapıyor?

Öğrenci danışmanı; öğrenciye neleri nasıl yapacağını söylemekten çok, öğrencinin durumunu tespit edip hedeflerini ve hayat amaçlarını belirliyor. Bu hedeflere ulaşması için danışman, öğrenci ile birlikte seçenekler üretiyor. Bu hedefler ve seçenekler öğrenci için uygun ve gerçekçi olması gerekiyor. Öğrenci danışmanı, öğrencisini bir bütün olarak alıyor. Öğrencinin okul hayatı, sosyal yaşamı ve aile ilişkilerinin birbirini etkilediği şüphesizdir. Bunları ayırmak ve öğrencinin sadece akademik hayatına odaklanmak, öğrencinin başarısını okuldaki notları ve sınavlardaki başarısıyla değerlendirmek oldukça yanlış. Kabul gören, sevildiğini hisseden, bulunduğu durumun ve nereye ulaşmak istediğinin farkında olan bir birey, başarılı ve mutlu olacaktır. Öğrenci danışmanı, öğrencisinin sınav-okul-kabul görme-ergenlik vb. durumlarla mücadelesinde yol arkadaşıdır. Danışman, bu yolculukta öğrencinin yoluna ışık tutar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir