Kategoriler
Kültür-Sanat Manşet

Sarıyer’de fotoğraf engel tanımıyor

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Ortopedik Engelliler Derneği Başkanı Hayrettin Dereli yönetiminde ve Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyonu ile birlikte yapılacak “Fotoğraf Engel Tanımaz” projesi engellenemez fotoğrafçılarla ilk çalışma gününü gerçekleştirdi.

Engellilerin sosyalleşmesi ve sosyal ortamın içerisinde olmasını amaçlayan Fotoğraf Engel Tanımaz projesinde engellenemez fotoğrafçıları her hafta Cumartesi günleri eğitim alacak.

Göksen; “Sarıyer’de fotoğraf engel tanımayacak”

Sarıyer Gazetesi’ne konuşarak çalışmalar hakkında bilgi veren projenin sahibi eğitmen Figen Göksen; “Sarıyer’de projemiz kapsamında 25 engelli çocuk her hafta cumartesi günü Sarıyer Belediyesi salonunda eğitim alıyor. Bu eğitimlerde sunumlar, fotoğraf tanıma, fotoğraf makinesi kullanımı ve iyi fotoğraf çekimi nasıl olur şeklinde gerçekleşmektedir. Çalışmamızda workshoplar ve sunumlar zaman zaman da karşılıklı sohbet şeklinde sürdürülüyor. İlerleyen zamanlarda tanınmış fotoğrafçılar ve sanatçılar da davet ederek onlarla fotoğraf yolculuğu ile ilgili keyifli bilgiler almayı ve fotoğraf kulüplerini ziyaret ederek onlarla da fotoğraf konuşmayı hedefliyoruz. Sonrasında fotoğraf çekmek için hep birlikte fotoğraf çekimine uygun yerlere gidilerek sahada çekim yapacağız. Tüm bu çalışmalarımız sonrasında Nisan ayının son haftasında ise müzik dinletisi ve kokteyl eşliğinde “FOTOĞRAF ENGEL TANIMAZ” diyerek engellenemez fotoğrafçılarımıza sergi açacağız” dedi.

Nisan ayı sonunda güzel bir sergiyle taçlandırılacak Figen Göksen’in sahibi olduğu sürprizlerle dolu projenin yürütücüsü Özgür Öney, proje koordinatörü Sarıyer Belediyesi Engelli Koordinasyonu. Fotoğraf eğitimlerini ise Figen Göksen ve Özgür Öney birlikte sürdürüyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir