Kategoriler
Kültür-Sanat Manşet

İBB Kültür Sanat etkinlikleriyle şimdi Sarıyer’de

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB), İstanbul’un çeşitli yerlerinde bulunan 13 kültür merkezine bir yenisini daha ekledi. İBB Gençlik ve Spor Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Sarıyer Kültür Merkezi, daha verimli ve etkin kullanılmak için İBB Kültür Daire Başkanlığı Kültürel Etkinlikler Müdürlüğü’ne bağlandı.

Sarıyer Kültür Merkezi, 535 kişilik kapasitesiyle bölge halkını kültür sanat etkinlikleriyle buluşturmaya başladı. Sarıyer’de cumartesi akşamları ücretsiz konserler, cumartesi – pazar günleri ücretsiz çocuk oyunları, pazar akşamları ise ücretsiz yetişkin tiyatroları sanatseverlere kapılarını açtı. Etkinlikler, bütün sanatseverlere açık ve ücretsiz olarak gerçekleştiriliyor.

İBB Sarıyer Kültür Merkezi’nde bu hafta; 14 Aralık Cumartesi günü saat 14.00’te Tabiatın Şarkısı isimli çocuk oyunu, saat 20.00’de Balkan Müziği’nin güçlü sesi Suzan Kardeş konseri, 15 Aralık Pazar saat 14.00’te Bal Arıları ve Hınzır Ayı isimli çocuk oyunu, saat 19.00’da ise Karahindiba isimli yetişkin tiyatrosu izleyiciyle buluşacak. Merkez, önümüzdeki günlerde çeşitli özel etkinliklere de ev sahipliği yapacak. Yakın bir zamanda perşembe ve cuma akşamları başlayacak konser ve yetişkin tiyatroları ile bölge halkının kültür sanat etkinliklerine hafta içi ulaşabilmesi de amaçlanıyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet veren kültür merkezleri şunlar:

– Ali Emiri Efendi Kültür Merkezi
– Başakşehir Kültür Merkezi
– Bülent Ecevit Kültür Merkezi
– Cem Karaca Kültür Merkezi
– Erdem Bayazıt Kültür Merkezi
– Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi
– İdris Güllüce Kültür Merkezi
– Prof. Dr. Adem Baştürk Kültür Merkezi
– Prof. Dr. Necmettin Erbakan Kültür Merkezi
– Sancaktepe Eyüp Sultan Kültür ve Sanat Merkezi
– Şehit Kaymakam Muhammed Safitürk Kültür Merkezi
– Şile Kültür Merkezi
– Yenibosna Enver Ören Kültür Merkezi
– Sarıyer Kültür Merkezi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir