Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

Yerel seçim sonrası

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

Türkiye’miz çok büyük ve önemli bir yerel seçimler dönemi geçirdi. Evet, toplamda Cumhur ittifakı seçimde en çok oyu almış oldu ama millet ittifakının başarısı çok büyük oldu.

Olmaz denilen oldu çok önemli büyükşehirlerin belediye başkanlıklarını Millet ittifakı kazandı İstanbul, Ankara, İzmir, Adana, Mersin ve Antalya gibi Büyük Şehirleri kazandılar.

Artık Türkiye’de siyasete ittifaklar damgasını vurmuştur. Halkımızın tercihlerini geniş anlamda yansıtabilmeleri için doğru bir sistem gibi…

Yapılan olağanüstü itirazın daha neticesi belli olmadığı için çok detaylı anlatımlar yapamıyorum ama halkımızın büyük bir kesiminin umudu ve siyasi geleceği konumundadır Sayın Ekrem İmamoğlu.

Cumhur ittifakı sağın temsilcisi,

Peki millet ittifakı nereye oturuyor.

En büyük parti CHP olduğuna ve İYİ Parti merkez sağdan daha çok sağa yakın olduğuna göre ikisi Merkezi temsil edebilir mi, SP’nin desteklediğini ve artı HDP’nin de desteklediğini düşünürsek merkez sağa yaklaşmış mı olurlar. Böylelikle Cumhur ittifakını daha sağa doğru itmiş olmuş gibiler.

Bugün CHP bile yerel seçimlerde birçok adayını merkez sağa yakın isimlerden oluşturdu.

En azından kutuplaşmayı azalttılar hatta önlediler bugünkü görüntü böyle gibi…

Artık toplumsal barışı çok etkili bir şekilde yaşatıp birbirimizi severek varlığımızı kabul ederek Türkiye’mize mutlak huzuru getirmenin yollarını bulmalı ve çocuklarımızın torunlarımızın çağdaşlıkta demokraside insan haklarında yükselen Türkiye’de yaşamalarını sağlama görevimizi yerine getirmeliyiz. Böylelikle bizi bölmeye mutluluğumuzu çalmaya çalışan hainlerin hevesleri kursaklarında kalacak sonları hüsran olacaktır.

Güzel günlerde hep birlikte olalım sevgiyle huzurla kalın dostlarım. Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırıyı bütün benliğimle kınıyorum, hak hukuk adaletle cezalarını bulacaklardır yapanlar diyorum.

Sevgilerimle

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir