Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet Altı

Çilek Tadında Aşk Diyeti

SARİYERGAZETESİ.COM – DYT. TUĞÇE KALAYCIOĞLU BAKAR – KÖŞE YAZISI

Nasıl okurken bile içiniz kıpır kıpır oldu değil mi? Müthiş akşamınızın sonunda masanıza kocaman kalpli bir pasta geldi ne yapacaksınız? Amaan bugün özel gün diyerek yumulcak mısınız pastaya? Aşkın gözü kördür derler ama yemekler, tatlılar masaya gelince birazcık açmak lazım o kör olan gözleri… Yoksa bugüne kadar ki kendinizi zorlamalarınız, emekleriniz ziyan olur gider. Hem tıka basa yemeğinizi yiyip nefes bile zor alacak duruma geldiniz diyelim koca şiş bir karınla akşamınızı rezil etmek ister misiniz? Evet, bence de hayır. Madem öyle gelin önerilerime kulak verin.

Öncelikle madem bugün kalbinizin günü. O zaman kalbinizin sağlığını düşünüp kendisini şımartın. Sızma zeytinyağı, tazecik sebzeler, balıklar yiyin. Porsiyonlarınız çok büyük olmasın. Menünüzü renkli olarak seçin ki masanız renklensin sizde pozitif enerjiyi alıp keyifle yemeklerinizi yiyin. Tatlı olarak meyve tatlıları veya sütlü tatlıları tercih edin. Çikolatasız katiyen olmaz diyorsanız, çikolata parçacıklarını tatlılarınız üzerine serpiştirebilirsiniz veya siyah çikolatanızın bir kısmını paylaşabilirsiniz. Unutmayın; aşk, sevgi paylaşıldıkça güzeldir ve paylaşmak romantizmin göstergesidir. Ayrıca isterseniz avakado, muz, ananas, çam fıstığı gibi afrodizyak etkili besinler yiyebilirsiniz. Alkol alacaksanız da hafif olanlarını(şampanya, şarap gibi) seçin ve abartıya kaçmayın. Niye aşk kokan o mutluluk anlarınızda beyninizi uyuşturmak isteyeseniz ki? Ve en güzel içecek sudur. Su içip ferahlamayı sakın ha aklınızdan çıkarmayın değerli okuyucularım.

* İnsan ne kadar büyük ruhlu olursa, aşkı o kadar derin bir şekilde duyar. Leonardo Da vinci

Aşk, insana insanlık değeri kazandıran bir olgudur. Sevgi, en kıymetli duygudur ve bu güzel duyguyu sevdiğinize bugün değil her gün doyasıya ifade etmekten çekinmeyin. Bir ömür boyu sevdiğiniz ile aşk dolu günler geçirmeniz dileğiyle… Sevgililer gününüz kutlu, mutlu, huzurlu olsun. Aşkla kalın!

SAĞLIKLI BESLEN, HAYATIN RİTMİNİ YAKALA!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir