Kategoriler
Köşe Yazıları Manşet

2020’de görüşmek dileğiyle

SARİYERGAZETESİ.COM – METİN AKMAN – KÖŞE YAZISI

Dostlarım;

Aralık ayı yılın son ayı, yeni yıla çok az bir zaman kaldı. 2020 inanılmaz bir tarih gibi gelirdi. Yaşadıkça olayların içerisinde su gibi akıp gidiyor zaman…

Bütün istediğimiz zamanın akarken bizi acıtmaması, tabi ki öyle olmuyor iyisiyle kötüsüyle geçiyor zaman geçerken de izler, hatıralar kalıyor. Hatırladığımız zaman kah mutlu olduğumuz, kah hüzünlendiğimiz hatıralar…

Çocuklarımızın, torunlarımızın geleceklerinin iyi olması, eğitim ve iş hayatlarının başarılı olması ve onları hak, hukuk ve adaletten yana ahlaklı Atatürk ilkelerini benimsemiş birer vatanını milletini seven insan olarak yetiştirebilmenin çabası içersindeyiz.

Türkiye’miz yeni yıla çok yüklü sorunlar demetiyle girecek, içerideki sorunlar ekonominin istenilen düzeye çıkamamış olmasından kaynaklanan sorunlar ve içimizdeki terör odaklarına karşı yapılan çalışmalardır. Çok zor ve tehlikeli çalışmalardır hayatlarını vatan, millet uğruna hiçe sayan güvenlik güçlerimizin ve kahraman TSK’mızın çalışmalarıdır. Allah onlara güç kuvvet versin bugüne kadar şehit olanlara Allah rahmet eylesin, ailelerine sabırlar versin, gazilerimize şifalar versin inşallah.

Halkın mutlu olması için belediye başkanlıklarına da çok büyük görevler düşüyor. Belediyeler halka hizmetin hiç aksamadan yapılması gereken kurumlardır. Halka en yakın olan günlük yaşamlarında hayatı kolaylaştırmak halkın sıkıntılarına çare bulmak çözüm yolları aramak belediyelerin başlıca görevidir. Belediyeye seçilen insanlar “oh ben seçildim, beş sene rahatım” demeyecek, “oh ben seçildim, beş sene halkımıza gece gündüz hizmet edeceğim” diyecek. Elbette böyle yapanlara ve düşünenlere saygım sonsuzdur.

Şu anda devleti yönetenlerde belediyeleri yönetenlerde aklıselim sağduyu içersinde icraatlarını yapmalılar. Türk devletinin birliğini beraberliğini sağlamak hepimizin görevidir. Dış sorunlar çoğu zaman diplomasi savaşıdır. Çok hassas ve zor meselelerdir. Bazen barışı sağlamak için silahla da savaşmak gerekmektedir.

Dış sorunlarda vatanın menfaati söz konusudur vatanın menfaati ve devletimizin bekası neyi gerektiriyorsa o yapılır. Gönül güzel Türkiye’mizde yaşayan insanların huzurlu, geleceklerinden umutlu, aşları işleri olan geçim sıkıntısı olmadan yaşayan insanların ülkesi olmasını istiyor bu düşünce istek bir ütopya değil çok kolay gerçekleşebilecek düşüncedir birbirimizi sevmekle ve saymakla başlar ve devam eder.

2020 yılının ülkemize ailemize hayırlı olmasını, yeni yılda hepimizin huzurlu sağlıklı sıkıntısız bir hayatımızın olmasını diliyorum. Yeni yılınız kutlu olsun hepinize sevgiler saygılar sunarım hoşça kalın 2020’de görüşmek dileğiyle…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir