Kategoriler
Gündem Manşet

TURYAP Temsilcileri DownCafede Toplanıyor

Sarıyer Belediyesi’nin desteğiyle İstanbul Zihinsel Engelliler İçin Eğitim ve Dayanışma Vakfı (İZEV)’nın hazırladığı sosyal sorumluluk ve istihdam projesi DownCafe, Sarıyer Belediyesi Ana Hizmet Binası’nda bulunuyor. Birbirinden özel çocuklar ve bireyler tarafından yönetilen kafenin tüm geliri ise vakfa bağışlanıyor. Turyap temsilcileri, projeye destek olmak için plaza ortamında düzenledikleri toplantıları bu kafeye taşıyarak downsendromlu bireylerin çalışmalarına katkıda bulunuyor.

Özel çocukların heyecanına ortak olmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Turyap Sarıyer Temsilcisi Melek Kaya; ‘‘Sarıyer Belediyesi böyle bir işe olanak sağladığında temsilci arkadaşlarımla görüşüp toplantıları burada yapmayı teklif ettim. Onlarda seve seve destek olmak istediler. Grup arkadaşlarımızın da onayı ile 15 günde bir toplantılarımızı burada yapmaya başladık. Onlara keyifli zaman geçirtmek, aramızdasınız demek için hepimiz elimizi taşın altına koymalıyız’’ dedi.

Yirmi iki temsilci ile tüm etkinlerini DownCafe’de yaptıklarını söyleyen Kaya, ayrıca başta Sarıyer halkı olmak üzere tüm vatandaşlarımızı etkinliklerini bu kafede yapmaya davet ederek, kafenin kullanıma açılmasını sağlayan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e teşekkürlerini iletti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir