Kategoriler
Gündem Manşet

Şükrü Genç’ten SARIYER MANŞET’e 244 bin liralık mama!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL DOSYA

Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, attıkları kirli manşetler yüzünden bugüne kadar pek çok kez mahkemelik olduğu SARIYER MANŞET’çileri belediyeden verdiği mama ihalesiyle ihya etti. Hüseyin Özdemir’in AKP İlçe Başkanlığı döneminde belediye aleyhindeki kirli manşetleriyle dikkat çeken ve Şükrü Genç’in 2. dönemine girmesinden sonra yazılı olarak tek tük basılmaya başlayan Sarıyer Manşet, Sarıyer Belediyesi’nden aldığı yüz binlerce liralık ihalelerle adeta ödüllendirildi.  Sarıyer Belediyesi Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün 22 Nisan 2019’da düzenlediği 244 bin liralık mama ihalesini yine SARIYER MANŞET’çilerin aldığı ortaya çıktı. Peki Şükrü Genç’in tef çalma fotoğraflarını kapaklarından düşürtten, gazeteye çiçek açan manşetler attıran ihaleler nasıl alındı, nasıl verildi?

ERTE GRUP ÜZERİNDEN 5 YILDIR İHALELERİ TOPLADILAR

Sarıyer Gazetesi’nin ulaştığı belgelere göre, Sarıyer Manşet’in faaliyet gösterdiği Ortaçeşme Caddesi Erdem Apartmanı 63/2 adresinde 24.11.2014 tarihinde 20 bin liralık sermaye ile ERTE Grup Gıda İnşaat Otomotiv Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi adında bir şirket kuruldu. Sarıyer Manşet Gazetesi’nin ofisinde kurulan ERTE Grup isimli şirketin sahipleri ise Ümit Özdemir ve Ünal Tanrıverdi... Ünal Tanrıverdi daha sonra şirketten ayrıldı. Şirketin sahibi görünen Ümit Özdemir ise Sarıyer Manşet’in Genel Yayın Yönetmeni Vedat Özdemir’in yeğeni ve gazetenin fotoğrafçısı… Şirketin faaliyet alanı mama satışı başta olmak üzere her türlü mal ve malzemeyi piyasaya satabilmek.. Şirketin meslek grubu ise Toptan Dış Ticaret…

244 BİN LİRALIK MAMA İHALESİNİ DE ALDILAR

SARIYER MANŞET gazetesinin adresinde kurulan ERTE Grup, Sarıyer Belediyesi’ne kısa sürede pek çok ürün satışı yapmaya başladı. ERTE Grup, Sarıyer Belediyesi’nden ihaleleri almaya başladıkça Sarıyer Manşet’in de manşetleri çiçek açmaya başladı. Artık Şükrü Genç’in tefli fotoğrafları gitmiş yerine belediyeyi öven güllük gülistanlık haberler gelmeye başladı. Çürük temel, hayali temel haberleri zamanla unutulmaya başlandı. Bugüne kadar belediyeden yüz binlerce liralık ihaleler almaya başlayan ERTE Grup, merdiven altı ofisinde başka kurumlardan aldıkları malzemeleri belediyeye satarak başkasının malı üzerinden komisyonlar  kazanmaya başladı.

Sarıyer Belediyesi’nin 22 Nisan 2019’da açtığı mama alım ihalesini de yine ERTE Grup aldı. Adı grup olmasına rağmen kimsenin çalışmadığı şirket, Şükrü Genç’e doğrudan bağlı Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü’nün açtığı ihaleyi 244 bin 545 TL‘lik bedelle aldı. 20 Mayıs 2019′da da ERTE Grupla sözleşme yapıldı. Şirket bir yıl boyunca istenildikçe belediyeye mama satacak. Böylece ihale boyunca Sarıyer Belediyesi de kirli manşetlerden kurtulmuş olacak.

KİRLİ MANŞETLERE KIYAK, YEREL BASINA YASAK

Öte yandan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, yıllardır kendisine kan kusturan haberler yapan ve pek çok kez mahkemelik olduğu Sarıyer Manşet’e ihale musluklarını açarken, Sarıyer’de yayın yapan kimi gazetelerin de reklamlarını kestirdi. Sivas ve Şebinkarahisar’daki bazı yerel gazeteler ile sahiplerini kendilerince yakın gördüğü İstanbul’daki bazı gazetelere ise reklam verilmeye devam ediyor. Gazete çıkarmayan Sarıyer Manşet de internet sitesi üzerinden reklamlarla ihya edilmeye başlandı.

Bu arada Sarıyer Gazetesi İmtiyaz Sahibi Bekir Batu, özgür gazeteciliği engellediği ve eleştiri özgürlüğüne gölge düşürdüğü için reklam departmanına Sarıyer Belediyesi’nden ücretli reklam alınmaması yönünde talimat verdi. Batu, “14 yıldır yayın yapan Sarıyer’in en eski gazetesi olarak bu ahlaksızlıkları kabul etmiyoruz. Sarıyer halkının gerçekleri öğrenmesi böyle kirli yöntemlerle engellenmek isteniyor. İşte Sarıyer Gazetesi olarak özgürce gerçekleri yazabiliyorsak kimileri gibi kalemizi satmadığımız için. Gazeteci kalemini kırmalı ama satmamalı. Sarıyer Belediye meclis üyeleri bu konuda önerge vermelidir” diye konuştu.

İŞTE 244 BİN LİRALIK İHALENİN ERTE GRUP’A VERİLDİĞİNİ GÖSTEREN BELGE

İŞTE ERTE GRUBUN KURULUŞ BİLGİSİ VE KURULDUĞU ADRES

İŞTE ŞİRKETİN ORTAKLARI

ERTE GRUBUN SARIYER MANŞET’İN ADRESİNDE KURULDU

İŞTE UNUTANLAR İÇİN “O” MANŞETLERDEN BAZILARI

http://sariyergazetesi.com/2014/arsiv/arsivlerde-kalan-yalanci-mansetler-balik-hafizalilar-icin-derledik-20468

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir