Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer Belediyesi’nden SEDADKENT Villaları’na jest!

SARİYERGAZETESİ.COM- BEKİR BATU-ÖZEL HABER

700 milyona ulaşan borçlarıyla İstanbul’un borç batağındaki belediyelerin başında yer alan Sarıyer Belediyesi, yaşadığı mali sıkıntıları aşmak için sonunda belediye arazilerini satmaya başladı. 8 Ağustos’ta düzenlenen ihaleyle kiralık araçlar için SÖZKUR’a 98 milyon lira borçlanan belediye, bu parayı bulabilmek için gözünü Sarıyer halkına ait belediye arazilerine dikti. Sarıyer Belediye Meclisi aralık ayında aldığı bir kararla Çayırbaşı’da bulunan çok değerli 2 belediye parselini satma kararı aldı.

SEDADKENT VİLLARI’NA MI SATILACAK!

Sarıyer Belediye Meclisi Aralık oturumunda gündemin 3. maddesi olarak görüşülen ve AK Partili meclis üyelerinin itirazına rağmen CHP’li üyelerin oylarıyla kabul edilen maddeye göre, belediyeye ait toplam 2 bin 213 metrekarelik arsanın satılması kararlaştırıldı. Çayırbaşı Mahallesi 96 pafta, 543 adada yer alan 63 ve 64 nolu parsellerin satılarak paranın belediyeye aktarılması oy çokluğu ile kabul edildi. AK Partili meclis üyeleri söz konusu arazinin satılması yerine Sarıyer halkının yararlanabileceği şekilde kamu yararına kullanıma açılmasını isterken, CHP’li meclis üyeleri ise arsaların satılmasından yana oy kullandı. İmar- Hukuk- Çevre ve Sağlık Komisyonu tarafından hazırlanan müşterek raporun kabul edilmesiyle birlikte 1.513 metrekare büyüklüğündeki 63 parsel ile 700 metrekare büyüklüğündeki 64 parselin satılması resmen karara bağlandı. Her biri milyon dolarlık villalarıyla dikkat çeken Sedadkent Villaları sitesi içinde hemen girişte yer alan ve fiilen işgal edilmiş durumda bulunan parseller, 2 katlı dubleks villa imarlı. Bitişik Nizam imarlı arsaların TAKS’ı 0.15, KAKS’ı ise 0.35… Arsalara maksimum 6.5 metre yüksekliğe kadar çift katlı villalar yapılabilecek.

VİLLA ARSALARI KELEPİRE Mİ GİDECEK!

Sarıyer Gazetesi’ne ulaşan bilgilere göre, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç söz konusu arsaları satışa çıkararak Sedadkent Villaları’na büyük bir jest yapıyor, zira iddialara göre bu iki parseli halen işgalci durumdaki Sedadkent Villaları satın alacak. Milyonlarca lira değerindeki 2 parselin satışı önümüzdeki aylarda Sarıyer Belediye Encümeni tarafından yapılacak. Parsellerin kime ve kaça satılacağına ise Encümen karar verecek.

SARIYER GAZETESİ söz konusu satışı ve ihale sürecini yakından takip edecek, satışla ilgili sıcak gelişmeleri sizlerle paylaşacak! Bizi takip edin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir