Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer Belediyesi 24 aylık çöp ihalesine çıkıyor!

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL HABER

Sarıyer Belediyesi yılan hikayesine dönen ve aynı adrese teslim edildiği iddialarıyla gündeme gelen çöp ihalesini yeniden düzenliyor. Meclisten 27 aylık yetki alınan ancak 3 aylık olarak düzenlenip süresi biten ihale 4 Aralık tarihinde bir kez daha yapılacak. Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından açılan “Sarıyer Belediyesi Sınırları İçerisinde Evsel Katı Atıkların Toplanması, Nakli ile Cadde ve Sokakların Makine ile Süpürülmesi, Yıkanması, Kamusal Alanların Temizlenmesi Kent Temizliği Araç Kiralanması Hizmet Alımı” ihalesi Pınar Mahallesi’ndeki belediye binasında yapılacak. 79 adet şoförsüz araç kiralama hizmet alımı ihalesi 2 yıllık dönem için yapılacak. İşin süresi 1 Ocak 2019’da başlayacak, 31 Aralık 2019’da bitecek. İhale 4 Aralık 2019 tarihinde saat 10:30’da belediyenin 4. Katında düzenlenecek.

ÇÖP İHALESİ ALBAYRAK’A MI VERİLECEK?

İhaleyle ilgili olarak Sarıyer Gazetesi’ne açıklama yapan belediye içindeki bir yetkili, ihalenin geçmişte olduğu gibi yine aynı adrese verileceğini iddia etti. Sarıyer Belediyesi’ndeki çöp ihalelerinin arkasında ALBAYRAK Grubu olan şirketlere gittiğini ifade eden yetkili; ” Bu ihale ortalama 60- 70 milyonluk bir ihale. Bu ihale de yine merkezi ESENLER’de bulunan bir şirkete gidecek. İhaleye fesat bulaştırmak ve şaibe karıştırmak belediye başkanlarının görevden uzaklaştırılmasına neden olabilir. Herkes kanunlara uygun iş yapsın. Sarıyer’in hakkını hukukunu korusun, yasalara ters bir hata yapmasın. Aksi halde konu yargıya taşınacak” diye konuştular. Elindeki önemli bazı belgeleri de gazetemizle paylaşan aynı yetkili, ihalenin şartnamesindeki bazı maddelerin adeta belirli şirketleri işaret ettiğine dikkat çekti.

İŞTE TEKNİK ŞARTNAMEDE İSTENENLER

1 2 m³ Kapasiteli Mini Çöp Kamyonu 2 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 2 m³ kapasiteli mini damperli çöp aracı, minimum 96 kw motor gücüne manüel donanıma sahip, açık kasa araç olacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

2 7+1 m³ Kapasiteli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu 4 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 7+1 m³ kapasiteli çöp toplama kamyonu, minimum 140 kw motor gücüne sahip, havalı fren sistemine haiz, (şase 4×2) dingilsiz kamyon olacaktır. En az 7+1 m³ kamyonun çöp toplama haznesi en az 1 m³ ve hidrolik sıkıştırmalı olacak kendi damperi yardımı ile de boşaltabilecektir. Araçlarda sızıntı suyu deposu, depodan çıkış vanası ve hortumu bulunacaktır. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

3 12+1,5 m³ Kapasiteli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu 27 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 12+1,5 m³ kapasiteli hidrolik sıkıştırmalı çöp toplama kamyonu, minimum 130 kw motor gücüne sahip, (şase 4×2) dingilsiz kamyon olacaktır. En az 12+1,5 m³ kamyonun çöp toplama haznesi en az 1,5 m³ ve hidrolik sıkıştırmalı olacak kendi damperi yardımı ile de boşaltabilecektir. Araçlarda sızıntı suyu deposu, depodan çıkış vanası ve hortumu bulunacaktır. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

4 13 m³ Kapasiteli Çok Amaçlı Çöp Kamyonu (Çaça) 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 13 m³ Çok Amaçlı Çöp Konteyner aracı (çaça), minimum 185 kw motor gücüne sahip olacaktır. Şoför kabininin arkasında konuşlandırılmış olan dikey ve yatay hareket kabiliyetine sahip, teleskopik vinç vasıtasıyla kamyondan asgari 3,5 M uzaktaki en az 2 ile 3 m³ hacimli yer üstü konteynerlerindeki çöpü alabilecek özellikte, yatay ve dikey eksen üzerinde hareket eden ve şoförün; araç kabininden idare edebilecek şekilde döner kamera ile joystick kullanılarak kontrol edebildiği bir vinç marifeti ile konteynerlerin mantar ataşmanından kaldırarak alt kapakların açılması suretiyle çöpü boşaltabilecek özellikte olacaktır. Aracın çöp haznesi hidrolik sıkıştırmalı olacak kendi damperi yardımıyla da boşaltabilecek özelliklere sahip olması gerekmektedir. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

5 15+1,5 m³ Kapasiteli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu 12 ADET

Özellikleri : Bu işte çalışması öngörülen en az 15+1,5 m³ kapasiteli çöp toplama kamyonu, minimum 206 kw motor gücüne sahip, (şase 4×2) dingilsiz kamyon olacaktır. En az 15+1,5 m³ kamyonun çöp toplama haznesi en az 1,5 m³ ve hidrolik sıkıştırmalı olacak kendi damperi yardımı ile de boşaltabilecektir. Araçlarda sızıntı suyu deposu, depodan çıkış vanası ve hortumu bulunacaktır. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

6 18 +1,5 m³ Kapasiteli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu 3 ADET

Özellikleri : Bu işte çalışması öngörülen en az 18+1,5 m³ kapasiteli çöp toplama kamyonu, minimum 206 kw motor gücüne sahip, on (10) tekerlek çift dingil kamyon olacaktır. 18+1,5 m³ kamyonun çöp toplama haznesi en az 1,5 m³ ve hidrolik sıkıştırmalı olacak kendi damperi yardımı ile de boşaltabilecektir. Araçlarda sızıntı suyu deposu, depodan çıkış vanası ve hortumu bulunacaktır. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

7 20 Ton Kapasiteli Açık Kasa Katı Atık Aracı (TIR) 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 20 ton kapasiteli açık kasa hidrolik damperli katı atık taşıma aracı, minimum 310 kw motor gücüne sahip, 4×2 araç olacak, dorsede ise altı (6) teker, hidrolik damperli yarı römork olacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

8 Lastik Tekerlekli Yükleyici 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen lastik tekerlekli yükleyici, minimum 55 kw motor gücüne ve asgari 2 ton kapasiteye sahip olacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

9 5 m³ Kapasiteli Açık Kasa Hidrolik Damperli Katı Atık Aracı 4 ADET

Özellikler: Bu işte en az 5 m³ kapasiteye sahip açık kasa hidrolik damperli katı atık aracı çalıştırılacaktır. Çalıştırılması öngörülen araç, minimum 140 kw motor gücüne ve minimum 3,5 – 4 ton yük taşıma kapasitesine sahip olacaktır. Kullanılacak araçlar havuz kasa olmayacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır.

10 100 Litre Kapasiteli Mini Süpürge Aracı 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen mini süpürge aracı, en az 100 litre kapasiteye sahip olmalıdır. Sürücüsü tarafından elle manüel veya sürücü koltuğundan kumanda edilebilen, silindirli, su soğutmalı, motor gücü minimum 12 HP gücünde olmalıdır. Araç ön ve arkaya hareket edebilme kabiliyetine sahip, yakıt ikmali yapmadan gün içerisindeki mesaisini tamamlamalıdır. Gece çalışması için gerekli donanıma sahip olmalı, çöp haznesi dolunca atılabilir materyalden olmalıdır. Süpürme genişliği minimum 100 cm olmalı, araçta ayrıca bir vakum hortumu bulunmalıdır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su idare tarafından verilecektir. 1 ay boyunca her gün çalışacak.

11 1,5 m³ Kapasiteli Hidrostatik Süpürge Aracı 2 ADET

Özellikleri: Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 1,5 m³ kapasiteli hidrostatik süpürge aracı, araç motoru minimum Euro 3 normuna haiz, dört silindirli, su soğutmalı ve minimum 65 HP motor gücüne sahip olacaktır. Araç şasisi, çok maksatlı temizlik aracı olarak tasarlanıp (süpürge aparatı çıkarılıp, yerine yer silme aparatı takılabilecek şekilde imal edilmiş), 4×2 çekiş sistemine sahip olmalıdır. Kullanıcı kabininde, klima, göstergeler ile havalandırma tertibatı, çalışma süpürme sistemine ait fırça ve vakum devirleri ayarlanabilir gösterge paneli bulunacaktır. Araç hidrostatik yürüme tertibatına sahip olacaktır. Aracın su deposu hacmi en az 300 lt kapasiteli olacaktır. Araç üzerinde trafik işaretleri, sinyalizasyon lambaları bulunacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su idare tarafından verilecektir.

125 m³ Kapasiteli Monoblok Süpürge Aracı 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 5 m³ kapasiteli süpürge aracı; minimum 139 HP motor gücüne sahip olacaktır. Monoblok, her iki yandan vakumlu, aynı zamanda yan emiş hortumu bulunan, tek direksiyonlu, süpürme genişliği en az 2 metre, süpürme hızı minimum 0—25 km/h en az 600 Litre su tankı olan süpürge aracı, araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon lambaları bulunacak ve kullanıcı kabininde klima olacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su idare tarafından verilecektir.

13 4 m³ Kapasiteli Süpürge Aracı 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 4 m³ kapasiteli süpürge aracı; minimum 130 kw motor gücüne sahip, (şase 4×2) dingilsiz kamyon olacaktır. Süpürme genişliği 210 cm olacaktır. 2+4 lastik şaseye monteli, su haznesi ilave su haznesi ile birlikte en az 900 litre olmalıdır. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Süpürme hızı minimum 0—20 km/h olmalıdır ve kullanıcı kabininde klima olacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su idare tarafından verilecektir.

146 m³ Kapasiteli Süpürge Aracı 3 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 6 m³ kapasiteli süpürge aracı, minimum 130 kw motor gücüne sahip olacaktır. Süpürme genişliği 220 cm olacaktır. 2+4 lastik şaseye monteli, su haznesi ilave su haznesi ile birlikte en az 1.700 litre olmalıdır. Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Süpürme hızı minimum 0—20 km/h olmalıdır ve kullanıcı kabininde klima olacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su idare tarafından verilecektir.

15 Özel Donanımlı Konteyner Yıkama Aracı 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen konteyner yıkama aracı bu iş için imal edilmiş, minimum 130 kw motor gücüne sahip olacaktır. En az 5.000 litre su tankı kapasitesine sahip, en az 150/180 bar arası yıkama basınçlı, kapalı devre çalışan, sıcak ve soğuk yıkama yapabilen, 2 dakikada 1 konteyner yıkayan, yekpare özelliklere sahip olmalıdır. Kapalı devre çalışmalı ve dışarı su sızdırmamalıdır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su ve deterjanlar idare tarafından verilecektir.

10 Ton Depo Kapasiteli Su Tankeri (Arazöz) 2 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 10 ton depo kapasiteli su tankeri minimum 130 kw motor gücüne sahip olacaktır. Araç üzerinde trafik işaretleri, gece aydınlatma lambaları, sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Önden ve arkadan su püskürtmeli, yolları sulama ve yıkama özelliği bulunacaktır. Talep edilen 2 adet tankerin (su hazne bölümü) paslanmaz çelik malzemeden yapılmış olacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su ve dezenfektan idare tarafından verilecektir.

17 6 Ton Depo Kapasiteli Su Tankeri (Arazöz) 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen en az 6 ton depo kapasiteli su tankeri minimum 130 kw motor gücüne sahip, Yıkama işi arozöz üzerine yerleştirilen minimum 100 bar bir su motoru ile yapılabileceği gibi araç şanzımanına bağlı yekpare çalışabilen bir motor vasıtası ile de yapılabilir. Önden ve arkadan su püskürtmeli, yolları sulama ve yıkama özelliği bulunacaktır. Yüklenici tarafından yıkama yapılırken gerektiği yerlerde sıvı deterjan kullanılacaktır. Araç ve yıkama motoru gece Mahalle aralarında yıkama yapacağından yürürlükte bulunan gürültü yönetmeliğine uygun standartlarda olmalıdır (100 dB). Araç üzerinde trafik işaretleri sinyalizasyon sarı renk fırdöndü bulunacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su ve deterjanlar idare tarafından verilecektir.

18 Sıcak Soğuk Basınç Buharlı Yıkama Aracı 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen sıcak soğuk basınçlı buharlı yıkama aracı, minimum 96 kw motor gücüne sahip olacaktır. Minimum 13 m³ kapasiteli araç üzerine monte olan, makine su deposu Minimum 1.000 litre olmalı, Makine tasarruflu kullanım açısından ilave yakıtsız yanma odası ve brülörsüz en az 70 derece sıcak su üretme özelliğe sahip olmalı, Makine hortum çıkışı minimum 400 – 600 bar’a uygulanabilen basınçta olmalı, 1 Adet Tetikli yüksek basınca dayanıklı su tabancası olmalı, 1 Adet Tetikli yüksek basınca dayanıklı ilaçlama tabancası olmalı, Makine makara ve tambur sistemi otomatik ve manuel olmalı ve hortum boyu minimum 60 metre ve 90 derece sıcağa, 400 – 600 bar basınca dayanıklı malzemeden imal edilmiş hortum olmalı, Duvar Yazılarını – afişleri , (grafite vb.) sert yüzeyleri temizleme özelliğine haiz olmalı, ayrıca makine üzerinde değiştirilebilir zemin yıkama aparatı, ot yakma ve kanal açma aparatları bulunacaktır. Bu işlemler yapılırken çevre ve halk sağlığı açısından herhangi bir kimyevi madde kullanılmamalıdır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su idare tarafından verilecektir.

19 Araç Üstü Mobil Yıkama Aracı 1 ADET

Özellikleri : Bu işte çalıştırılması öngörülen araç üstü mobil yıkama aracı, minimum 96 kw motor gücüne sahip minimum 13 m³ kapasiteli araç üzerine monte olan, Makine otomasyonlu sistem ve manuel olarak kullanılabilme özelliğine sahip olacaktır. Makine araç ruhsatına işlenmiş olacaktır. Makine su depolama ve basınçlı boru özelliğine sahip olacaktır. Makinenin hortum bağlantı noktalarında vakum gücüne sahip olacaktır. İç alanda çalışan makinelerin döner vakum ve aynı anda ters yönlere çalışabilme özelliği olacaktır. Ayarlanır otomasyonlu ekran özelliği olacaktır. İç alanda çalışan makinede jet sismik püskürtme ve vakum kanalları olacaktır. İç alanda çalışan makineyi kontrol edebilecek otomasyon ekranı olacaktır. Makinenin bağlı olduğu üst motor araç motorundan bağımsız olarak asgari 1500 devir / dakika en az 50 HP gücünde dizel motor olacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt yüklenici tarafından karşılanacaktır. Kullanılacak su ve deterjanlar idare tarafından verilecektir.

20 Combi Kamyonet 6 ADET

Özellikleri: İşin denetim ve kontrolünü sağlamak amacıyla kullanılacaktır. Minimum 55 kw motor gücünde, Klimalı, 4 kişi oturma kapasiteli, arkalar çift sürgülü kapılı, manuel vites Combi Kamyonet Araç. Araçlar dizel olacak, Akaryakıt idare tarafından karşılanacaktır.

21 Çift Kabin 4×2 Pick-Up Kamyonet 1 ADET

Özellikleri : Evsel atık konteynerlerinin bakımı yapılması amacıyla düz vites çift kabinli 4×2 pick-up kamyonet çalıştırılacaktır. Araç minimum 110 kw motor gücüne sahip, araç çift kabinli 4×2 düz vites olacaktır. Araç dizel olacaktır. Akaryakıt idare tarafından karşılanacaktır.

22 Binek Aracı Otomatik Vites 2 ADET

Özellikleri : İşin denetim ve kontrolünü sağlamak amacıyla otomatik vites binek araç çalıştırılacaktır. Minimum 90 HP motor gücünde sahip olacaktır. Araçlar dizel olacaktır. Akaryakıt idare tarafından karşılanacaktır.

23 Minibüs 13+1 Kişilik 1 ADET

Özellikleri: En az 13+1 kişilik kapasiteli, minimum 110 kw gücünde, klimali, düz vitesli, otomatik sürgülü kapılı minibüs olacaktır. Akaryakıt Yüklenici tarafından karşılanacaktır.

Yukarıda talep edilen araçlardan otomotik vites binek araçlar, combi kamyonetler, çift kabin 4×2 pick-up kamyonet ve 13+1 kişilik minibüs 2018 model veya üstü, 1,5 m³ Kapasiteli Hidrostatik Süpürge Aracı, 5 m³ Kapasiteli Monoblok Süpürge Aracı, 4 m³ Kapasiteli Süpürge Aracı, 6 m³ Kapasiteli Süpürge Araçları 2015 model veya üstü, diğer tüm araçlar 2016 model veya üstü olacaktır.

Bu Araçlardan Aşağıda Belirtilen 8 Adet Makina ve Ekipmanın Yüklenicinin KENDİ MALI olması gerekmektedir.

1 Adet 12+1,5 m³ Kapasiteli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu
1 Adet 13 m³ Kapasiteli Çok Amaçlı Çöp Kamyonu (Çaça)
1 Adet 18 +1,5 m³ Kapasiteli Hidrolik Sıkıştırmalı Çöp Kamyonu
1 Adet 5 m³ Kapasiteli Monoblok Süpürge Aracı
1 Adet 6 m³ Kapasiteli Süpürge Aracı
1 Adet Özel Donanımlı Konteyner Yıkama Aracı
1 Adet 10 Ton Depo Kapasiteli Su Tankeri (Arazöz)
1 Adet Sıcak Soğuk Basınç Buharlı Yıkama Aracı

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir