Kategoriler
Gündem Manşet

İTÜ’lü Halit Ayar’ın adı ölümsüzleşti

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Beyoğlu İstiklal Caddesi Tünel tramvay durağında oturan İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) mezunu Halit Ayar ve bir arkadaşının yanına gelen iki kişi para istedi. Cinayetin işlendiği 7 Eylül Cumartesi günü, Ayar ve arkadaşına, yanlarına gelip para isteyen, başka suçlardan yattıkları cezaevinden izinli çıktıkları tespit edilen şüpheliler, bıçakla saldırdı. Saldırıda Ayar göğsünden, arkadaşı ise kolundan bıçaklandı. Çevredekilerin ihbarı üzerine olay yerine gelen sağlık ekiplerince hastaneye kaldırılan Ayar hayatını kaybetti. İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Sarıyer’de oturan acılı Ayar Ailesi’ne, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç ile birlikte 13 Eylül gecesi taziye ziyaretinde bulundu.

BABA AYAR: “BİZİM YÜREĞİMİZ YANDI, BAŞKA GENÇLER GİTMESİN”

İmamoğlu, bugün de Ayar’ın annesi Hanife, babası Mehmet, kız kardeşi Melike ve olay anında yanında olan arkadaşı Sinan Nalçacı ile cinayetin işlendiği durakta bir araya geldi. İmamoğlu, aileye bir kez daha taziyelerini iletti. Baba Ayar da kendilerinden ilgisini esirgemeyen İmamoğlu ve Genç’e teşekkür ederek, “Bizim yüreğimiz yandı. Başka gençler gitmesin” dedi. İmamoğlu, kendisine eşlik eden yardımcılarına, “Simgesel bir çalışmayla Halit’in ismini buraya verelim. Gençlere bir mesaj içeriği olsun. Üniversite ile birlikte yaparsak çok iyi olur” şeklinde talimat verdi. Yapılacak çalışma sonunda Ayar’ın adı, yaşamını kaybettiği durakta yaşayacak.

İmamoğlu, Ayar Ailesi’ne taziyelerini ilettikten sonra Genel Sekreter Yavuz Erkut ve tüm Genel Sekreter Yardımcıları ile birlikte tam kadro Şişhane sokaklarında incelemelerde bulundu. İmamoğlu’na, yağmur altında gerçekleştirilen inceleme gezisinde, Beyoğlu Belediye Başkanı Haydar Ali Yıldız ve İBB Kültür Varlıkları Daire Başkanı Mahir Polat da eşlik etti. Vatandaşlar, bir anda karşılarında gördükleri İmamoğlu’na yoğun ilgi gösterdi ve İBB Başkanı ile fotoğraf çektirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir