Kategoriler
Gündem Manşet

Halit Ayar gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Halit Ayar’ın Emirgan Camii’ndeki cenaze törenine Halit Ayar’ın babası Mehmet Ayar, annesi Hanife Ayar, kardeşleri Kerem Ayar, Melike Ayar ve yakınlarının yanı sıra Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, İstanbul Teknik Üniversitesi’ndeki hocaları ve arkadaşları katıldı.

Ayar’ın cenazesi Zincirlikuyu Mezarlığı gasil hanesinden alınarak Emirgan Camii’ne getirildi. Halit Ayan’ın annesi ve kardeşi cenaze namazı öncesi tabuta sarılarak gözyaşı döktü. Yaşanan saldırı sırasında yaralanan Halit Ayar’ın arkadaşı Sinan Nalçacı da tekerlekli sandalye ile cenaze namazına katıldı. Ölen arkadaşının tabutunun yanına gelen Nalçacı arkadaşının tabutuna dokunarak gözyaşı döktü.

ŞÜKRÜ GENÇ, “ÇOK KORKUNÇ BİR VAHŞETLE KARŞI KARŞIYAYIZ”

Cenaze namazı öncesi açıklama yapan Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç, “Söylenecek bir şey yok. Korkunç bir vahşetle karşı karşıyayız. Savunmasız gençleri burada kimin ne olduğunu bilemiyoruz. Sonuç itibariyle olayın nasıl olduğundan çok ne yapılması gerektiği… Yönetici olarak tüm İstanbul’daki belediye başkanlarıyla bütün yöneticilerle ve devletimiz bu işte çok ciddi bir önlem almalı. Savunmasız 3 arkadaş bankta otururken, para isteme karşılığında verilmemesi üzerine bir hınçla saldırıdan kaynaklanan bir olay. Görgü tanıkları olmasına rağmen kimse müdahale etmiyor. Bu işi tutuklamakla değil alt yapısıyla çözmek gerekiyor “ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir