Kategoriler
Emlak

Pendik kiralık daire fiyatları ve rehberi

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Pendik kiralık daire fiyatları ne kadar?

Pendik’te; Esenler, Yenişehir, Kaynarca, Velibaba, Fevzi Çakmak, Güzelyalı, Kurtköy, Esenler, Çamçeşme, Orhangazi, Ahmet Yesevi, Dumlupınar, Sülüntepe, Fatih, Çınardere, Şeyhli, Çamlık, Doğu, Yeni, Batı, Güllü Bağlar, Ertuğrul Gazi,  Esenyalı, Bahçelievler, Yayalar, Sapan Bağları, Harmandere, Yeşilbağlar, Orta, Sanayi, Ramazanoğlu, Göçbeyli, Kurna, Ballıca, Kurtdoğmuş ve Emirli olmak üzere toplam 36 mahalle yer almaktadır. Türkiye’nin ilk planlı kasabası ünvanına sahip olan Pendik, pek çok yerli ve yabancı yatırımcıların ilgi odağı olmayı başarıyor. Peki, Pendik kiralık ev fiyatları ne kadar? Pendik’te en kalabalık mahallelerde kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor? Pendik’in en uygun kiralık evlerin bulunduğu mahallesi hangisi? İşte, Pendik’te kiralık daire arayanların bilmesi gerekenler…

Pendik’te kiralık ev fiyatları 893 TL’den başlıyor!

Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Pendik’te ortalama 100 metrekare kiralık bir dairenin minimum fiyatı 893 TL iken, maksimum fiyatın da 1.489 TL olduğu görülmektedir. Bölgedeki yüz metrekare kiralık evlerin ortalama fiyatlarının da 1.191 TL olduğu bilinmektedir. Pendik ilçesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 954 TL oluyorken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi bir diğer ifadeyle amortisman süresi de 21 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Pendik ilçesinin en kalabalık mahallesinde kiralık daire fiyatları ne kadardan başlıyor?

Yenişehir, 58 bin 657 nüfus yoğunluğuyla Pendik ilçesinin en kalabalık mahallelerinden biridir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Yenişehir mahallesinde ortalama yüz metrekare kiralık dairelerin minimum fiyatının 1.051 TL olduğu görülmektedir. Ortalama aynı büyüklüğe sahip evlerin maksimum kira ücreti 1.751 TL iken, ortalama kiralık ev fiyatlarının 1.401 TL olduğu bilinmektedir. Yenişehir mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin 403 TL olurken, bu bölgede kiraya verilen bir konutun yatırım geri dönüş süresi 20 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Pendik’te en uygun kiralık evlerin bulunduğu mahalle ‘Esenyalı’ oldu.

Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Esenyalı mahallesinde kiralık ev fiyatları 667 TL’den başlıyor. Ortalama yüz metrekare kiralık daire fiyatları minimum 667 TL iken, maksimum fiyatların 1.111 TL olduğu bilinmektedir. Bölgedeki yüz metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 889 TL olduğu görülmektedir.  Esenyalı mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 2 bin 731 TL olurken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi (amortisman süresi)  26 yıl olarak hesaplanmaktadır. 2019 yılı emlak endeksi ve bölge raporunda Esenyalı mahallesinde satın alınan yüz metrekarelik bir konutun ortalama fiyatının da 204 bin 794 TL ile 341 bin 300 TL arasında değişiklik gösterir.

Pendik’in Kaynarca mahallesinde kiralık ev fiyatları ne kadar?

Kaynarca mahallesi Pendik ilçesinin en yoğun nüfuslu mahallerinden biridir. Zingat.com Bölge Raporu 2019 Temmuz ayı verilerine göre Kaynarca mahallesinde ortalama yüz metrekare kiralık dairelerin minimum fiyatı 827 TL iken, maksimum fiyatın 1.379 TL olduğu görülmektedir. Bölgedeki yüz metrekare kiralık dairelerin ortalama fiyatlarının da 1.103 TL oldupu bilinmektedir. Kaynarca mahallesinde ortalama konut metrekare fiyatları 3 bin TL olurken, kiraya verilen bir konutun geri dönüş süresi 23 yıl olarak hesaplanmaktadır.

Siz de Pendik’te yer alan kiralık daireleri görüntülemek istiyorsanız, tüm Pendik kiralık daire seçenekleri için tıklayın!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir