Kategoriler
Eğitim Manşet

Sarıyer’de Özel Eğitim Şenliği

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

Sarıyer Kaymakamlığı’nın himayesinde,15 Mayıs 2019 Çarşamba günü Sarıyer İBB Bağlar Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen‘Özel Eğitim Şenliği’, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Sarıyer Rehberlik ve Araştırma Merkezi’nin koordinatörlüğünde gerçekleştirildi. Şenliğe Sarıyer İlçesindeki özel eğitim okullarında ve özel eğitim sınıflarında eğitim gören öğrenciler, aileleri, öğretmenleri ve vatandaşlar katıldı.

Hedefi özel gereksinimli öğrencilere yönelik farkındalık yaratmak, olumlu tutum geliştirmek, öğrenci ve velilerinin motivasyonlarını artırmak,  öğrencilerin özgüvenlerine olumlu katkı sağlamak olan Sarıyer Özel Eğitim Şenliği’nde öğrenciler, gün boyu hazırlamış oldukları gösterileri sergileyerek kendilerini ifade etme fırsatı buldular. Öğrenciler gösterilerin ardından hazırlanan atölyelere katılarak hoşça vakit geçirdiler.

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin,Sarıyer İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Tahmaz ve Şube Müdürü Doğan Dinçsoy’un katıldığı Sarıyer Özel Eğitim Şenliği Sarıyer Rehberlik ve Araştırma Merkezi Müdürü Emel Zeynep Dansuk’un açılış konuşmasıyla başladı Sarıyer bölgesindeki yaklaşık 300’ü özel eğitim gereksinimli öğrenci olmak üzere toplam 600 kişi katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir