Kategoriler
Eğitim Manşet

Minik öğrencilere gazetecilik anlattı

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

İstanbul Beşiktaş’taki Gülen Üstünel Anaokulu 5A Zeytin Ağacı sınıfı öğrencileri, meslekleri anaokulunun velilerinden öğreniyor. Sınıf öğretmeni Özlem Yıldırım’ın hayata geçirdiği proje ile her hafta salı günleri öğrenciler, bir meslek ve o mesleği yapan veliler ile bir araya geliyor. Gülen Üstünel Anaokulu’nun bu haftaki konuğu gazeteci Eray Erollu oldu. Kendisi de Gülen Üstünel Anaokulu’nun velileri arasında yer alan Erollu, davet üzerine soluğu oğlu Atay Erollu’nun okulunda aldı. 5 yaşındaki çocuklara gazete ve gazeteciliğin yanı sıra fotoğraf çekimini de tatbiki olarak öğreten Eray Erollu miniklerin soruları karşısında şaşkına döndü. Erollu “Gazetecilik soru sormayla başlar. Sorularınızla beni zor duruma düşürdünüz” dedi.

KİTAP KURTLARI

Öte yandan Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü bünyesinde kurulan eTwinning Projesi kapsamında Gülen Üstünel Anaokulu 5A Zeytin Ağacı sınıfı öğrencileri, aileleriyle birlikte 100 günde 100 kitap okumak için kolları sıvadı. Haftada 7 kitap okuyan minik öğrenciler, hem kitap sevgisi kazanıyor hem de aileleriyle birlikte kaliteli vakit geçiriyor.

100 güne 100 kitap eTwinning Projesi Poster Afiş Yarışması’nda meslektaşlarını geride bırakarak birinci olan Gülen Üstünel Anaokulu 5A Zeytin Ağacı sınıf öğretmeni Özlem Yıldırım şunları söyledi:

“Bu proje ile yavrularımız aileleriyle birlikte 100 günde 100 kitap okuyacaklar. Bu sayede kitap okuma alışkanlığı kazanacaklar. Kelime dağarcıkları ve yaratıcı düşünme becerileri genişleyecek. Sorumluluk bilinçleri artacak. En önemlisi kitap sevgisi kazanacak.”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir