Kategoriler
Eğitim Manşet

Elit Akademi Zekeriyaköy’de açıldı

SARİYERGAZETESİ.COM – RUKİYE AY

2018 yılında başlayan çalışmalarını 2019 yılı itibariyle faaliyete geçiren Elit Akademi geleceğe güvenle hazırlanan nesiller yetiştiriyor. 20 yıllık eğitim tecrübesine sahip olan Elit Akademi Kurucusu Nurettin Demirci, Sarıyer Gazetesi’ne özel değerlendirmelerde bulundu. Demirci, “Bizim amacımız Zekeriyaköy bölgesinde tamamen kişiye özel eğitim danışmanlık ve kariyer planlamaları yapmak. Yurt içinde veya yurt dışında eğitimlerini sürdürmeyi düşünen öğrencilerimize yönelik uzman psikolog arkadaşlarımızla birlikte testler yapacağız. Bu testlerin sonuçları doğrultusunda aile ve öğrencinin isteklerine göre kariyer hedefi belirleyeceğiz. Kariyer hedefi doğrultusunda okuyacakları üniversite ve tercih edecekleri bölümlere göre tamamen kişiye özel bireysel programlar uygulayacağız” diye konuştu.

“Tüm programlar kişiye özel olacak”

Bir öğrenci için kariyer planlamasının önemine değinen Demirci şunları söyledi; “Ebeveynlerin bu konudaki beklentileri genelde çocuklarının en iyi üniversite ve bölümlerde okumalarıdır. Bir kısım veliler kendi hayatlarındaki hedeflerine ulaşamadıklarından dolayı çocuklarında o hedefleri görüp çocuklarının ulaşmasını hedefliyorlar. Dolayısıyla bu şekilde beklentisi olan ebeveynler olabiliyor ama burada bizim uzman arkadaşlarla birlikte yapacağımız testler neticesinde öğrencimizin kişilik özellikleri, yetenekleri ilgi alanlarını tespit edip doğru bir kariyer planı yapacağız. Öğrencilerimizin mutlu olabileceği bir eğitim hayatı ve kariyer planlaması çizip tamamen kişiye özel ve bireysel isteklere göre programlar yapmayı planlıyoruz. Faaliyetlerimize 1 Nisan tarihi itibariyle başlayacağız.”

“İyi bir meslek hayatı mutluluk verir”

Eğitim yaşamında doğru tercihlerin doğru meslek seçimini de etkilediğini vurgulayan Elit Akademi Kurucusu Nurettin Demirci, “Bu konuda genel bir söylem vardır doğru lise iyi bir üniversite iyi bir üniversite de iyi bir çalışma hayatı getirir. Dolayısıyla bir öğrenci daha ortaokuldayken bununla ilgili çalışmaları yapması gerekiyor. İyi bir liseye yerleşen öğrencilerin iyi bir üniversite kazanması çok daha kolay oluyor. Üniversiteden mezun olan öğrencilerin de iyi bir meslek hayatı ve mutlu olmalarını sağlıyor” diye konuştu.

“Yetenekler öğrencinin içinde keşfedilmeyi bekler”

Öğrencinin başarıyı nasıl sağlayabileceği konusunda da önemli ipuçları veren Demirci, “Her birey içinde yetenekleri olan ve kabiliyetleri barındıran insanlardır. Zeka zaten eskisi gibi değerlendirilmiyor. Toplumuzda matematik yani sayısal ve sonuç odaklı bakılıyor. Halbuki dünya genelinde bu mevzuya böyle bakılmıyor. Yani matematikte sanatta sözelde yetenekli öğrenciler olabilir her öğrencinin içinde keşfedilmeyi bekleyen yetenekler mutlaka vardır. Biraz da o özellikleri öne çıkarıp ona göre öğrencileri yönlendirmek lazım. Bizim burada asıl yapmak istediklerimiz de bu yani yeteneklerini ortaya çıkarıp doğru bir kariyer planı yapıp hayatından memnun olabileceği bir yolda hayatına devam etmesi yolunda biz öğrencilerimize kişisel bireysel özel programlar geliştireceğiz burada biz. Bunları önemsiyoruz. İlkokul ortaokul ve lise düzeyinde hatta master ve doktora düzeyinde de yurt içi ve yurt dışı düşünen öğrenciler için çalışmalarımız var” dedi.

Deneyimli ekip konforlu ortamla bir arada

Elit Akademi, yaklaşık 500 metrekare bir alan üzerinde. Giriş katında karşılama ve idare bölümleri yer alıyor. Sabit ve part time çalışan sayısı öğrencilerin istek ve beklentilerine göre şekillenecek. Elit Akademi’nin üst katında çalışma ofislerimiz yer alıyor. Yurt içi eğitim planlamasında danışmanlık yapan eğitmenler 10 yıllık deneyime sahip olacaklar. Yurt dışı ekibi ise ODTÜ ve Boğaziçi Üniversitesi mezunu 15 yıllık deneyime sahip isimler olacak.

Adres: Uskumruköy Mah. Kilyos Cad. No: 9AE Sarıyer

Tel: 0 (212) 356 83 00

GSM: 0 (552) 356 83 00

www.elitakademi.com.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir