Kategoriler
Manşet Röportaj

SALİH BAYRAKTAR’DAN HİZMET TURU

SARİYERGAZETESİ.COM – ÖZEL RÖPORTAJ

Sarıyer’de hizmete giren Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi kapılarını Sarıyer Gazetesi’ne açtı. AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar ile Başhekim Doç. Dr. Mesut Sönmez ve Op. Dr. Savaş Özdemir’in ev sahipliğinde düzenlenen ziyarette Sarıyer Gazetesi’nden Rukiye Ay ve Yasemin Cebeci yer aldı. Günde 2500 kişiye hizmet veren büyük bir sağlık kompleksi haline gelen Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin tüm bölümleri tek tek gezilerek hastanenin son durumu hakkında detaylı bilgiler verildi.

AK Parti Sarıyer İlçe Başkanı Salih Bayraktar: “SARIYER SAĞLIK MERKEZİ OLDU”

  • Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Sarıyer’e neler kattı?

Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi sadece Sarıyer’in değil İstanbul’un da en modern hastanelerinden bir tanesidir. Sarıyer için çok güzel bir projedir. Sarıyer sağlık hizmetlerinde gerçekten yetersiz bir durumdaydı. Son yıllarda Cumhuriyet Mahallesi’nde Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi ve Bahçeköy’de Ruh Sağlığı Merkezi açarak Sarıyerli vatandaşlarımızın sağlığına katkıda bulunduk. Şimdi de 350 yatak ve 10 ameliyathanesiyle modern hastanemizi Sarıyer’e kazandırmış durumdayız. Sarıyer sağlık merkezi haline dönüştü. Buna entegre olarak da Şişli Etfal Hastanesi’nin Seyrantepe’deki 770 yataklı inşaatı devam ediyor. Bu hastane Sarıyer dışından gelen hastalara da hizmet verecek. Sarıyer’in esnafına, turizmine ve ekonomisine çok büyük katkı sağlayacağını düşünüyoruz. Metro Hacısoman’a kadar geldi. Daha sonrasında Çayırbaşı’na gelmesi planlarımız da var. Hastane çevresindeki bağlantı yollarını da yaptık ve bitirdik. Hastaneye Sarıyer’den, Bahçeköy’den ve Hacıosman sahil yolundan ulaşımına müsait bir konumda olması da hastanenin ulaşım açısından çok merkezi bir yerde olduğunu gösteriyor.

  • Hastane AK Parti Sarıyer İlçe Başkanlığı’nız döneminde tamamlandı ve artık aktif olarak hizmet veriyor. Bununla ilgili düşünceleriniz neler?

Sağ olsun Sağlık Bakanlığı’mız, İl Sağlık Müdürlüğü’müz, başhekimlerimiz ve hekimlerimizle hep birlikte destek verdik. Bir bütünlük içerisinde çalışarak hastanenin bir an önce hizmete açılması yönünde katkı sunduk. Gerçekten hızlı bir şekilde bu kadar kapsamlı ve büyük ölçüde bir hastanenin kısa zamanda bu seviyeye ulaşması kolay değildi. Ben gazeteniz aracılığıyla herkese çok teşekkür ediyorum.

  • Peki, İstinye Devlet Hastanesi ve İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nde son durum ne olacak?

İstinye Devlet Hastanesi hiçbir değişiklik yapılmadan hizmete devam edecek. İsmail Akgün Devlet Hastanesi’nin ise sadece yatak bölümü kaldırılacak. Acil servisi sabah 08:00’den akşam 19:00’a kadar hizmet verecek. Bu hastanede zaten imkanlar oldukça kısıtlıydı. Hastalar yakın çevre hastanelere sevk ediliyordu.

  • Hastane yapımı sırasında bazı sıkıntılar yaşandı. Bunlar nasıl aşıldı? Ankara’nın bu hastanenin yapımı sırasında ne gibi bir hassasiyeti oldu?

Hastanenin yapımı sırasında şunu ifade etmek gerekir ki elbette sıkıntılar yaşadık. Burada daha önce tekelin binası vardı. İhale yapıldıktan sonra 2 yıl gibi bir süre geçti. Temelden de su çıkınca temel tadilatına gidildi. Bu durum da süreci uzattı. Daha sonrasında binaların ortasında tarihi eser olan bina idari bina olarak planlandı. Tarihi eserlerde süreç kolay olmuyor. Bu da hastanenin yapım sürecini uzattı. Mevcut bina içerisinde oluşturarak süreci hızlandırdık. Yağmur sularının binanın altında toplandığı ortaya çıktı ve biz yağmur tünellerini yaptık. Öte yandan çevre mahallelerde de kanalizasyon kaçakları vardı ve çok eskiydi. Hepsinin bakım ve onarımı yapıldı. Bu süreçte başta Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan olmak üzere vermiş olduğu destekten dolayı Sağlık Bakanlığı, İl Sağlık Müdürlüğü ve bütün ekibe teşekkür ediyoruz.

Başhekim Doç. Dr. Mesut Sönmez: “SARIYER EN MODERN HASTANESİNE KAVUŞTU”

  • Sarıyer Hamidiye Etfal Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ni fiziki olarak imkanlarından kısaca anlatabilir misiniz?

Hastanemiz 76 dönümlük bir arazi üzerine kuruldu. Arazinin içinden tünel geçiyor. O nedenle kullanım alanı olarak tünelin mevcut olduğu yerler dışındaki alan üzerine kuruldu. 17 bin metrekare taban üzerine toplam 96 bin metrekare kapalı alana sahiptir. Hastane binamız iki ana bloktan oluşuyor. Toplam yatak sayımız 350’ye yakın. Yaklaşık 80 tanesi yoğun bakım ve bunun dışında günü birlik hastalar için acildeki geçici süreyle sağlık hizmeti verilen yaklaşık 50 yatağımız daha var. Cildiye ve nöroloji branşlarımız yok. Yataklı servis olarak sadece psikiyatri servisimiz yok. Bunların dışında genel cerrahi, ortopedi, üroloji, beyin cerrahisi, dahiliye, kardiyoloji ve plastik cerrahi olmak üzere sağlık hizmetimizi hastanemizde tüm branşlarda veriyoruz. 450 civarında personelimiz var. Hastanemizde bazı ekiplerimiz sabit ve bazı ekiplerimiz de dönüşümlü olarak çalışıyor. İnternetten ya da telefonla kolayca randevu alınabiliyor. Hastaneye ulaşımla ilgili problemler için İETT ile yazışmalarımız oldu. Bazı hatların sıklığı arttırıldı. Ayrıca hastane çevresindeki düzenlemeyle hayata geçirilen bağlantı yolları da ulaşımı kolaylaştırdı.

FOTO GALERİ İÇİN TIKLAYIN…

“SALİH BAYRAKTAR’DAN HİZMET TURU” için bir yanıt

ÇOK GÜZEL BİR HASTANE BEN BEYİN KANSERİYİM BU HASTAHANE BANA UMUT OLDU EMEĞİ GEÇENLER DEN ALLAH BİN KERE RAZI OLSUN EMAR BÖLÜMÜNÜN AÇILMASINI DÖRT GÖZLE BEKLİYORUM ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUM.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir