Kategoriler
Emlak Manşet

İdealist ve tecrübeli emlakçı Okan Karagöz, Emlak Müşavirleri Meslek Komitesi Başkanlığı’na adaylığını açıkladı

SARİYERGAZETESİ.COM- ÖZEL RÖPORTAJ

Gayrimenkul sektöründe yaklaşık 25 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Karagöz Emlak firma sahibi sahibi Okan Karagöz, 9 Nisan’da İstanbul Fuar Merkezi’nde yapılacak İstanbul Ticaret Odası Emlak Müşavirleri Meslek Komitesi Başkanlığı’na adaylığını açıkladı.

İstanbul ve Trakya bölgesinde gayrimenkul geliştirme konusunda çalışmalarıyla tanınan Karagöz, seçimlere sıkı bir tempoyla hazırlanıyor. Emlak sektöründe güvenilen ve bilgi birikimiyle herkesin yakından tanıdığı bir isim olan Okan Karagöz, seçimi kazanması halinde yapacağı çalışmaları ve projelerini Sarıyer Gazetesi’ne anlattı. Sarıyer’de yaşayan, evli ve iki çocuk babası Karagöz, aslen Giresunlu Çamoluklu.

EMLAK SEKTÖRÜNDEKİ BAŞI BOŞLUĞU GİDERECEĞİZ

Genel Yayın Yönetmenimiz Bekir Batu’nun sorularını yanıtlayan Karagöz, “ Emlak sektöründeki başıboşluğun giderilmesi istiyoruz. Türkiye’de ekonominin lokomotifi olan İnşaat sektörünün  önemli parçalarından biri olan emlakcılar ne yazık ki bir kanuna tabii değildir. Ekibimizle seçimi kazanıp göreve geldiğimizde önceliğimiz emlak kanununun çıkarılması olacak. Biz bu kanunun sağlıklı bir şekilde hazırlanıp, meclisten geçirilmesi ve uygulamaya konulmasını başarabilecek iradeye sahibiz”  diye konuştu.

Deneyimli emlak uzmanı Okan Karagöz ”Meslektaşlarımızın haklarını güvence altına alacak ve sektörümüze hak ettiği saygınlığı kazandıracak bir Emlak Yasasını Mecliste onaylatacağımıza SÖZ veriyoruz diyerek devam etti;   milyarlarca dolarlık ekonomik değeri olan bu sektördeki yasal eksikliklerin bir an önce tamamlanması gerekiyor .

Yasalaşmasını istediğimiz  Kanun sadece emlakçıları ilgilendirmemekte olup Gayrimenkul alan-satan vatandaşlarımızın ticari güvenliği ve mağduriyet yaşamamaları açısından çok büyük önem taşımaktadır.

EMLAK PORTALLARININ KISKACINI KIRACAĞIZ

“Emlak portallarının emlakçılar üzerindeki haksız ve acımasız mali kıskacını kırmak önceliğimiz olacak.  Biz emlakçılar olarak gayrimenkul sektöründe kendimize ait bir portal kurmak için çalışmalar yapacağız. ve emlak ilanlarına ödenen fahiş reklam ücretlerini meslektaşlarımızın ödeyebileceği makul seviyeye çekilmesini için çalışamalar yapacağız.

EMLAK SEKTÖRÜNÜN İTİBARINI YÜKSELTECEĞİZ

Okan Karagöz yönetime gelmeleri halinde yapacakları çalışmaları şöyle anlattı; “Üyelerimiz arasındaki ticaret ve dostluğun gelişmesi için çalışmalar yaparak toplantılar düzenleyeceğiz. Göreve geldiğimizde 4 yılda emlak sektörümüzün tüm eksik kalan yanlarını tamamlayacağız. 20 yılı aşkın süredir çıkartılamayan emlak kanunu ile ilgili tüm gayreti gösterecek 4 yıl içerisinde mecliste onaylatıp hayata geçireceğiz.  Vergi kaydı oda kaydı olmayanlarla etkili mücadele edip, kayıt dışı çalışanlara fırsat vermeyeceğiz. Emlak Sektörüne yeni düzenlemeler getirerek , itibarını yükselteceğiz.

Mesleki eğitimlere önem verip , Sektördeki meslektaşlarımızın  bilgi birikimi arttırıcı eğitimler düzenleyeceğiz. Sektörümüzün ve meslektaşlarımızın sorunlarını ,dilek ve temennilerini her daim  gündeme taşıyıp, çözüm anahtarı  olmaya çalışacağız..

Koltuk sahibi olmak için değil, çalışmak için geliyoruz.  

OKAN KARAGÖZ: 0532 452 80 04

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir