Kategoriler
Manşet Röportaj

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Celal Özer: “AYAZAĞA’NIN SORUNLARINI ÇÖZECEĞİM”

SARİYERGAZETESİ.COM – HABER MERKEZİ

CHP Sarıyer Belediye Meclis Üyesi Aday Adayı Celal Özer, Ayazağa’nın sorunlarına çözüm olacağını söyledi. Sarıyer Gazetesi’ne konuşan Özer, “Ayazağa’nın bir Bebek ya da bir Tarabya gibi olmaması için önünde hiçbir engel yoktur. Belediye meclis üyesi olursam Ayazağa’nın tüm sorunlarını gündeme getireceğim” dedi.

Meclis üyesi olmaya nasıl karar verdiniz? Kısaca anlatır mısınız?

Meclis üyelerinin tamamının hiçbir fonksiyonun olmadığını görerek bu işe başladım. Meclis üyelerinin yetkileri yok hiçbir yetkisi yok sadece belediye başkanının verdiği yetkiye göre değerlendiriliyor. Oysaki ben meclis üyesi olursam yenilik getireceğime inanarak bu görevi kendimde aradım. Meclis üyesi olduğumda mahallede öncelikle her hafta halka bir araya geleceğim. Ayazağa’daki halkın sorunları ve çözümlerini halkla beraber çözmeyi düşünüyorum.

Ayazağa seçmeninin seçimlerdeki tutumunu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Ben mahallemizde bir çalışma yaptım. Ayazağa’da seçmen sayısı 25 bin ama en son seçimlerde 20 bin kişi oy kullandı. 5 bin kişi oy kullanmadı. Sandığa gelmeyen Cumhuriyet Halk Partisi oylarıdır. CHP, sağa eğilerek oy almaya çalışıyor. Oysaki sağdan oy gelmiyor. Sağdan 1 oy geliyorsa solda 5 oy gidiyor. CHP’nin sağ eğilimli belediye anlayışını değiştirmesi gerekiyor. Değiştirmediği sürece genelde de iktidar olması mümkün değil. Ayazağa’dan örnek vermek istiyorum mahallemizde belediye AK Parti’ye kayıtlıları işe alıyor. Sarıyer’de AK Parti belediyesi olsa bu kadar AK Partililere hizmet etmesi mümkün değil.

Ayazağa’da yaşanan ve dikkatinizi çeken sorunlar nelerdir?

Ayazağa’da çok sayıda resmi olmayan kuran kursları var. Belediye bunlara da destek veriyor. CHP’ye yüzde 80 Aleviler oy veriyor ama hizmet ve temsiliyet konusuna geldiği zaman Aleviler bu partide hiçbir zaman yüzde 80 olmamıştır. Cem evine bile halen bütün masraflar ve yapılan çalışmalar kendimiz tarafından yapılıyor. Sosyal yardım ve burslar konusunda da belediye sağ çalışması yapıyor. Kadınlarla ve gençlerle sadece sembolik bir çalışma var. Mahallede kadınlarla ilgili bir çalışma yok. Ben iddia ediyorum bizim vakfın kadınlara şiddetle ilgili yapığı etkinlikler belediyeninkinden belki çok daha fazladır. Gençler tamamen uyuşturucuya terk edilmiş durumdalar. Hiçbir gencin gidip de sosyalleşerek oturacağı bir ortam ne yazık ki yok. Gençlere yönelik kesinlikle çalışma yapılmalıdır. Ayazağa’da vakfımız uyuşturucu kullanımını yüzde 20 düşürdü ama tabi ki daha fazlasına ihtiyaç var. Ayazağa’da sorunlar çözülmedikçe gittikçe katlanıyor. Kentsel dönüşüm sorununun da bir an evvel çözülmesi gerekiyor.

Ayazağa’da trafik sorunu en büyük sorunlardan bir tanesi. Siz bu konuyu nasıl değerlendiriyorsunuz?

Evet, Ayazağa’nın en büyük sorunu trafik. Ayazağa’ya Sarıyer Belediyesi geldiğinde trafik sorunu çözülecek diye insanlar çok umutluydu ama çözülmedi. Ayazağa’da aslında geniş alanlar da mevcut ama ne yazık ki trafik sorunuyla ilgili bir çalışma yapılmadı. Trafik sorunu çözülecek diye ancak çözülmedi. Araç çekecek yer yok. Ayazağa oysaki en çok alan olan yer. Trafik sorunuyla ilgili bir çalışma yapılmadı. Otoparklar ve yollarla ilgili bir an önce çalışma yapılması gerekiyor. Sabah işe giderken en az iki saatini bütün vatandaşlar isyan ederek araçta geçirmek zorunda kalıyor. Trafik sorunu Ayazağa’da çok büyük sorun. Bu çözümü ben çok iyi biliyorum. Otopark yapılarak ve sokakların genişletilerek bu sorunun çözüleceğine inanıyorum. Ama nedense Ayazağa’da bunu bir tülü çözmek istemiyorlar. Ayazağa’da bir kısım insanlar buradaki sorunlar çözülürse orada duramayacaklarını bildikleri için oradaki sorunlarının çözülmesini istemiyorlar. Ayazağa’daki pazar mahallenin içinden çıkarılmalıdır. Çünkü zaten sokakları dar olan Ayazağa’da trafikten çıkılamayacak hale getiriyor. Pazar için mahallenin dışında olan birçok yerler var.

Belediye meclis üyesi olursanız hedefleriniz neler?

Belediye meclis üyesi olursam ben bunları gündeme getireceğim ve çözeceğim. Ayazağa’nın bir Bebek ya da bir Tarabya gibi olmaması için önünde hiçbir engel yoktur. Cumhuriyet Halk Partisi belediyelerinin sol ve sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışması gerekir. Sağ eğilimli bir belediyecilik yapılıyor. İktidara gitmek için örnek belediyecilik yapılması gerekir bu da ekip işidir. Eğer belediye meclis üyeleriyle beraber ciddi bir ekip olursa bu sorunların hepsi çözülür. Sarıyer’in inançlara saygılı ve barış içinde yaşayacak çok güzel bir ilçe olacağına inanıyorum. Halk bire bir hizmeti hissederse oylarımız artacak. Sarıyer yaşanacak bir bölge haline gelecek. Belediyecilik anlayışı değiştiği zaman ilçenin tamamında bir değişim görülecektir.

Celal Özer kimdir?

1966 Mecitözü doğumlu, evli ve 3 çocuk babasıdır. Kağıthane Talatpaşa Muhtar adaylığı, CHP Kağıthane yöneticiliği, DSP ilce saymanlığı yapmıştır. 2000 yılında Sarıyer Ayazağa’ya taşınan Özer, kooperatif başkanlığı görevi ve Hacı Bektaş Vakfı Ayazağa şubesi kurucu başkanlığı yapmıştır. Hacı Bektas Vakfı genel merkez disiplin kurulu başkanlığı görevine de devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir