Kategoriler
Gündem Manşet

Çırağan Sarayı’nda geleneksel iftar daveti

SARİYERGAZETESİ.COM – MELİSA SÜME

Kamuoyunda Adnan Hoca olarak bilinen Adnan Oktar’ın sahibi olduğu A9 TV’nin iftar yemeğinde sürpriz isimler yer aldı.

A9 TV’nin ‘Geleneksel A9 TV Ramazan İftarı’, 850 kişilik bir davetli topluluğunun katılımıyla yine Çırağan Sarayı’nda gerçekleşti. İftar davetine, aralarında İsrail, Filistin, Ürdün, Paris ve Kuveyt’ten gelen politikacılar ve diplomatlar, Türk Hıristiyan ve Musevi cemaatlerinin üyeleri, çeşitli Müslüman tarikatların temsilcileri, Şii, Alevi, Caferi ve Bektaşi cemaatlerinin üyeleri, Nur ve Süleymanlı grupları ve Menzil cemaatinin de temsilcileri katıldı.

Ayrıca tüm partilerden etkili isimler, üst düzey bürokratlar, farklı görüşleri temsil eden aydınlar, akademisyenler, sanatçılar, medya temsilcileri, doktorlar, hukukçular, sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve temsilcileri de A9 TV iftarında bir araya geldiler.

SEVGİ, BARIŞ VE BİRLİK MESAJLARI VERİLDİ

Davete katılanlar arasında sanatçılar Engin Çağlar, Ayşe Mine, Meral Konrad, Sevim Egesoy, Çılgın Sedat, Reyhan Cansu, Aynur Güneş, Huri Sapan, Balık Ayhan, Rumelili Cüneyt, Gülbin Vardar ve Meriç Erkan de vardı. Her yıl farklı kültürlerden, görüşlerden ve dinlerden toplulukları bir araya getiren geleneksel iftar davetinin bu yılki amacı ise karşılıklı sevgi, barış ve birlik mesajlarının verilmesiydi.

İftar sonrası Arapça ve Türkçe yapılan dua, bir Müslüman tarafından Museviler ve Hristiyanların iyiliği ve refahı için de dua edilmesi bir ilkti. Tüm salon İslam ahlakının dünyaya hakim olması, Hz Mehdi’nin ve Hz İsa Mesih’in zuhuru, barış, dostluk ve sevgi için hep birlikte dua etti.

A9 TV’nin iftar daveti bir kez daha farklı inançlar, milletler ve ırklardan gelen insanların sevgi ve dostluk bağıyla ittifak edebileceklerini gösterdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir