Kategoriler
Manşet Sektörel

Mantı ve pidenin doğru adresi BÜYÜKDERE MANTI & PİDE

Sarıyer Zümrütevler’de hizmet veren Büyükdere Mantı & Pide, müşterilerine sunduğu zengin menüleri ve lezzetleriyle büyük beğeni topluyor. Türkiye’de ilk ‘renkli mantı’yı yapan mekan, Sarıyerliler’den gördüğü ilgiden oldukça memnun…

Sarıyer Merkez Mahallesi Zümrütevler semtinde faaliyet gösteren Büyükdere Mantı & Pide; sunduğu muhteşem lezzetlerle her kesimden müşterinin damak tadına hitap ediyor. Büyük beğeni toplayan ‘renkli mantıyı ilk kez menüsüne katan ve patent alan mekanın sahibi Ünzile Şen gazetemizin sorularını yanıtladı.

Kendinizden bahseder misiniz?

Adım Ünzile Şen, ailemle birlikte 2008 yılından beri bu işi yapıyoruz. İşletmemizi ilk açtığımız yer Büyükdere Mahallesi’ydi, bu yüzden işletmemizin adı ‘Büyükdere Mantı & Pide’ daha sonra ise işletmemizi 2015 yılında Sarıyer Merkez Mahallesi’ne Zümrütevler semtine taşıdık.

Renkli mantılarınızdan bahseder misiniz?

Bu mantıyı ilk defa Türkiye’de ben yaptım. Özellikle sebze yemeyen çocuklara sebze yedirebilmek için ortaya çıktı. Mantımızın; sade, ıspanaklı, kırmızı biberli, mor pancarlı, havuçlu çeşitleri var. Biz kısaca bu mantıya ‘Renkli mantı’ diyoruz.

Mantıyı yaptığımız sebzelerin hamuruna kesinlikle su katmıyoruz, sebzeleri kendi su ile yoğuruyoruz böylece sebzenin vitamini kaybolmuyor. Hamuru yaptıktan sonra kıymayı koyuyoruz ve kapatıyoruz. Böylece özellikle sebze yemeyen çocukların ilgilisini çekmeyi başarıyoruz.

Vejetaryenler için et yerine patates kullanıyoruz

Çocukların yanı sıra vejetaryenler de mantımızı tercih ediyorlar, onlar için mantının içine et yerine patates koyuyoruz. Mantının hamuru yine sebzeden oluyor fakat içinde et yerine patates bulunuyor.

Gerek tadıyla gerek rengarenk görüntüsüyle insanların beğenisini kazanıyor ve bir kere yiyen mutlaka ikinci kez tekrar geliyor. Sarıyer’in böreği var, dondurması var, artık mantısı da var.

Ailelerin talebi çok oluyor mu?

Evet. Sebze sevmeyen çocuklar bizim mantımızı tadınca beğeniyorlar ve tekrar yemek istiyorlar bu da ailelerin mantımıza olan ilgisini daha da arttırıyor.

Renkli mantıyı ne kadar süredir yapıyorsunuz?

2008 yılından beri yapıyorum. Fakat patentini 2011 yılında aldım. Başvurdum patenti çıktı, bazı sorunlardan dolayı beklemek mecburiyetinde kaldım. Bu renkli mantıların ev sahibi benim. Burada sadece mantı çeşitlerimiz yok. Ek olarak yöresel ekmek, erişte, pide, gözleme, lahmacun var.

Bu aşamalara nasıl geldiniz?

2008’de Büyükdere’de mantıcımızı açtık. 2016’dan bu yana da Sarıyer’deyiz. Oğlum, kızım, eşim ve çalışanlarımızla bir aile ortamında çabalayarak buralara kadar gelmeyi başardık.

Lezzetlerinize Sarıyer halkından talep ne durumda?

Çok güzel, iyi durumda. Sivas yöresine ait olan ekmeğimize talep daha fazla. Organik olduğu için büyük bir rağbet görüyor. Alibeyköy’den, Esenyurt’tan, Çekmeköy’den ve daha birçok yerden misafirlerim oluyor. Kişisel olarak bizi tanıyanlar bazen gelip toptan alıyorlar.

Mantı porsiyonlarınızdan biraz bahsedebilir misiniz?

Müşterilerimiz daha çok mantıyı burada porsiyon olarak yemeyi tercih ediyorlar. Porsiyonumuzun ücreti 15 TL, yanında da ikramımız oluyor. Porsiyonla satışımızın yanında kiloyla da satışlarımız oluyor.

Paket servisiniz var mı?

Evet paket servisimizde mevcut. Sarıyer bölgesinde her yere ulaşım sağlayabiliyoruz. Fakat mesafeye göre belli bir fiyat aralığımız oluyor, servisimizi bu şekilde gerçekleştiriyoruz.

BÜYÜKDERE MANTI & PİDE

Zümrütevler Ortaçeşme Cad. Şahinci Sok. No: 2/ Sarıyer

Tel: 0212 271 23 28  0534979 29 58 / 0546 258 22 29

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir