Kategoriler
Gündem Manşet

SARIYER’DE 70 NOKTADA UYUŞTURUCU OPERASYONU: 17 GÖZALTI

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe genelinde son yılların en büyük uyuşturucu operasyonuna imza attı. Yüzlerce polisin katıldığı operasyon başta Çayırbaşı olmak üzere ilçe genelinde çok sayıda mahallede gerçekleştirildi. Operasyonlarda; 17 kişi gözaltına alınırken, bu kişilerden birinin cezaevi firarisi olduğu, 3 kişinin de uyuşturucu ticaretinden arandığı öğrenildi.

 

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ve Narkotik Suçlarla Mücadele Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, Çayırbaşı Mahallesi başta olmak üzere ilçe genelinde çok sayıda mahallede daha önceden belirlenmiş 70 ayrı adrese eş zamanlı operasyon düzenledi. Operasyonlar; başta Çayırbaşı olmak üzere Reşitpaşa, İstinye, Bahçeköy, Ayazağa, Derbent, Rumeli Kavağı, Kocataş ve Büyükdere gibi pek çok mahallede gerçekleştirildi.

17 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Savcılık kararı ile arama yapılmak üzere girilen evlerde yapılan çalışmalarda, satılmaya hazır halde bir miktar esrar maddesi ve çok sayıda uyuşturucu hap ele geçirildi. Operasyonlarda, birçok kişiye GBT (Genel Bilgi Tarama) uygulaması yapılırken, 17 kişi gözaltına alındı. Gözaltına alınanlar arasında bir kişinin cezaevi firarisi olduğu, 3 kişinin de uyuşturucu ticareti suçundan haklarında çıkarılmış arama kararı bulunduğu öğrenildi. Özel Harekat Polisi’nin de destek verdiği operasyon nefes kesti. Operasyona uyuşturucu madde kokusuna duyarlı narkotik köpekleri de katıldı. Sarıyer polisi ve narkotik ekipleri, şüpheli gördükleri kişiler ve araçlarda didik didik aramalar yaptı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir