Kategoriler
Arşiv

İstanbul su kaçağı bulma

İstanbul su kaçağı bulma ile su boru patlaması, su borusu ek yerinin ayrılması, delinmesi gibi sayısız sorunlarda cihaz ile işlem yapılmaktadır. Araştırma sürecinde cihaz ile tarama yaparak sorunu saptar ve sonrasında bu bilgilere göre özverili işlemleri yerine getiririz. Salon tavanından mobilya, elektronik eşyalara, prize, zemine su akması genelde üst katlardaki izolasyon sorunları veya kalorifer su tesisatı kaçağı şeklinde olabilir. Akan suyun ısı değerlerine bakılmasından sonra bizler ilgili kalorifer petekleri için kombi ekranından basınç değerine bakılır bu cihaz yoksa test pompası ile basıncın ölçülmesi yapılır ve kaloriferden akan suyun kaliteli ilaçlı sıvı ile kapatma işlemleri de bizde sunulmaktadır.

Su Kaçağı Cihazları

Oksitlenen demir su boruları zayıflamanın işaretidir. Beton içerisinde olmasından dolayı ilk ıslanma noktasından rastgele ince beton aralıkları ile etrafa su yayılımı meydana gelecektir. Su faturası pek fazla kullanmasanız da yüksek gelebilir. Pek çok apartman sakini komşuları ile su sızıntıları sorunları nedeniyle tartışabilmektedir. Aslında sorunu büyütmeye o kadar da gerek yoktur. Kaliteli cihazlar ile bizler demir, bakır, plastik, metal su borularında su kaçağını cihaz ile bulabiliriz. Paslanmış, çürümüş demir su borusundan devamlı su akışı meydana gelir. Tıslama sesleri plastik su borusunda da olsa da hafif farklılıklar vardır. Ne kadar su borusu türü varsa onlara yönelik basınç testi yaparız. 5-6 bar gibi basınçta sistemi tutup, o saniyeden sonra sabit mi kalıyor yoksa basınç düşüyor mu şeklinde kontroller yaparız. Artık sorunu cihaz ile görmüş durumdayız. Kılcal su sızıntısı olan su borusunu düşünün. Bazı durumlarda ilaçlı sıvının su tesisatına akıtılması ile onarımlar da mümkündür. Metal su borularında o arızalı parçanın kesilmesi ve yenisinin takılması gerekebilir. Bu nedenle ses dedektörleri ile nokta yerini dıştan kırmadan buluruz ve o noktada tadilat başlatabiliriz.

Radyatör, kombi, petekte su kaçağı ve sıcak su akıtan su tesisatının bulunması gibi işlemlerde bize danışmaya ne dersiniz? Az önceki örneklerde basıncın nasıl bulunduğunu sizlere anlattık. Peteklere müdahaleyi de anlattık. Kombideki sıcak su borusundaki kaçakları ise termal kamera ile bulmaktayız. Kombiden tek bir hat üzerinden banyo, mutfak tuvalet bataryalarına su taşınır ve içinden sıcak su geçmesi ile bizlere termal kameraya bakılmasından sonra nereye yerleştirildiğinden sızıntı noktalarına kadar bulabilmekte ve delinen sıcak su borusunu cihaz ile bularak işlemleri yapmaktayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir