Kategoriler
Arşiv

CHP İstanbul’da ilçe kongrelerine devam kararı alındı!

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu ile İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat Ankara’da bir araya geldi. Toplantı sonunda uzlaşı çıktı. Kongre sürecinin devam etmesi kararlaştırıldı. Bu kapsamda CHP Sarıyer’in 9 Aralık’ta Maslak TİM’de yapacağı ilçe kongresi hiçbir değişiklik olmadan yine bu tarihte gerçekleştirilecek.

SARİYERGAZETESİ.COM- HABER MERKEZİ

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun talimatı doğrultusunda CHP’nin İstanbul’daki il ve ilçe kongreleri dün durduruldu. CHP Genel Sekreteri Kamil Okyay Sındır ve CHP Genel Başkan Yardımcısı Tekin Bingöl imzalı yazıda “CHP İstanbul il ve ilçelerinde yapılacak olan, il-ilçe olağan genel kongreleri dahil kongre süreci durdurulmuştur” ifadesi kullanıldı.

CHP LİDERİ İLE CANPOLAT GÖRÜŞTÜ

CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu, önce CHP Grup Başkanvekili Engin Altay ile görüştü. Daha sonra bu görüşmeye CHP İstanbul İl Başkanı Cemal Canpolat ve İl sekreteri Hakkı Sağlam da dahil oldu. Ankara’daki kritik toplantı sonucunda İstanbul’daki kongrelerin kaldığı yerden devam etmesi kararı çıktı.

‘KONGRELERE DEVAM’

Kurultaya devam kararı alındı. Cemal Canpolat ve İl Sekreteri Hakkı Sağlam Kemal Kılıçdaroğlu ile görüştü. CHP İstanbul İl Kongresi ve İlçe Kongreleri kalındığı yerden devam edilecek. Blokajlar da devam edecek. Kongrelere kalındığı yerden devam edileceğini YURT yazarı Süleyman Kılıç’a doğrulayan Hakkı Sağlam, ‘Kongreler devam edecek’ dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir