Kategoriler
Manşet Sağlık

KADER’İN KADERİ SARIYER’DE BELLİ OLACAK!

saglik-bakanligi-kader-e-sahip-cikti1_ayrac

Zonguldak’ın Alaplı ilçesinde, doğuştan iki eli olmayan ve bir ayağını da protezle kullanabilen ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı‘nın tedavi masraflarını Sağlık Bakanlığı üstlendi. Kader’in yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi‘ne yatırılacağı ve tedavi sürecinin başlayacağı açıklandı.

_ayrac

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

Kader’in hastalığının medyaya yansıması üzeirine Sağlık Bakanlığı yetkilileri Kalaycı ailesini ulaştı. Doğuştan iki eli olmayan ve bir ayağını da protezle kullanabilen ilkokul öğrencisi Kader Kalaycı’nın babası Hüseyin Kalaycı, 11 yaşındaki kızının tedavisini Sağlık Bakanlığı’nın üstlendiğini belirtti. Kader’in yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’ne yatırılacağını ifade eden Kalaycı, şunları söyledi: “Kızımın doğuştan 2 eli yok. Sol ayağı sağ ayından kısa olduğu için 1 yaşından itibaren protezle yürümeye başladı. Son 1 yıldır kızım yürümekte çok zorluk çekiyor. Sabah okula gittiğinde gün boyu protez ayağını yara yapıyor. Akşam eve geldiğinde ağrıları olduğu için uyumakta çok zorluk çekiyor.”

SAĞLIK BAKANLIĞI KADER’E SAHİP ÇIKTI

Medyada çıkan haberlerin ardından Sağlık Bakanlığı’ndan yetkililerin aradığını anlatan Hüseyin Kalaycı, “Kader’in durumunu sorarak, tedavisiyle ilgileneceklerini söylediler. Yarın Baltalimanı Kemik Hastalıkları Hastanesi’ne yatarak, protezli ayağından ameliyat olacak. İnşallah kızım ameliyattan sonra protezli ayağını daha rahat kullanabilecek” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir