Kategoriler
Gündem Manşet

ŞOK GELİŞME! FATİH SULTAN MEHMET MAHALLESİ (FSM) VE BALTALİMANI’NIN BİR KISMI YENİDEN RİSKLİ ALAN İLAN EDİLDİ! KARAR BUGÜN RESMİ GAZETE’DE YAYINLANDI!

fsm-riskli-alan-ilan-edildi1

_ayrac

Sarıyer’e şok haber! Fatih Sultan Mehmet Mahallesi ve Baltalimanı’nın bir kısmı bugün Resmi Gazete’de yayınlanan kararla riskli alan ilan edildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın ve tüm bakanların imzasıyla çıkarılan bakanlar kurulu kararı bugünkü Resmi Gazete’de yayınlandı. Mahalledeki riskli alan kararı bir süre önce mahkeme kararıyla iptal edilmişti.

_ayrac

ÖZEL HABER/ SARIYER GAZETESİ

Bugünkü bakanlar kurulu kararında şöyle denildi; “İstanbul İli, Sarıyer İlçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi Sınırları İçerisinde Bulunan Alanın Riskli Alan İlan Edilmesi kakkında karar Resmi Gazete’nn bugünkü sayısında yayımlanarak resmen yürürlüğe girdi.

Konuya ilişkin Resmi Gazete duyurusunda, “İstanbul ili, Sarıyer ilçesi, Fatih Sultan Mehmet Mahallesi sınırları içinde bulunan ve ekli kroki ile listede sınırlı ve koordinatları gösterilen alanın riskli alan ilan edilmesi, Çevre ve Şehircilik bakanlığının 11/11/2016 tarihli 13534 sayılı yazısı üzerine, 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanunun ek 1 inci maddesine göre, Bakanlar Kurulu’nca 14/11/2016 tarihinde kararlaştırılmıştır” denildi.
Kararda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ile tüm bakanların imzası bulunuyor. Karar bugün Resmi Gazete’de 6 Aralık tarihinde yayınlandı.

İŞTE O BAKANLAR KURULU KARARI! 

fsm-riskli-alan-ilan-edildi3

fsm-riskli-alan-ilan-edildi2  fsm-riskli-alan-ilan-edildi5

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir