Kategoriler
Gündem Manşet

Sarıyer’de engelsiz plaj

sariyer-engelsiz-plaj-kilyos-3

Sarıyer Belediyesi bünyesinde hizmet veren Engelli Koordinasyon Merkezi (SEKOM) tarafından bu yıl 7. si düzenlenen Engelliler Yaz Kampı’na engellilerle birlikte ailelerinin de misafir edilmesi ile toplam 270 kişi katıldı.

Engellilerin yaşamın her alanında olmaları hedefiyle yola çıkılan yaz kampı projesinde, ilk grup bir hafta süreyle Kilyos Sosyal Tesisleri’nde misafir edildi. Devam eden kampta ikinci grup katılımcılar, deniz ve güneşin tadını çıkararak sosyal yaşamın içinde olmanın mutluluğunu yaşıyor.

sariyer-engelsiz-plaj-kilyos-1

Ahşap ve metal düzenekten sonra engellilere plaj sandalyesi

Kilyos sahilinde engellilerin kumsalda rahat gidebilmeleri için ahşap düzenekli yol, denize rahat girebilmeleri içinde yapılan metal paralel düzenekten sonra bu sene de plaj sandalyesi temin edildi. Ahşap düzenekli yolla belirli bir noktaya gelen vatandaşların kronik sorunu kumda tekerlekli sandalye ile gidememekti. Plaj sandalyesi sayesinde bu sorun ortadan kaldırıldı.

sariyer-engelsiz-plaj-kilyos-2

İhtiyaç duyan kişiler ahşap düzenekten geçtikten sonra tekerlekli sandalyesinden inerek plaj sandalyesinde görevlilerin yardımı ile denize ulaşabiliyor. Bu şekilde fiziksel engelli çocuklar suyla tanışıyor, yüzme bilen yetişkinler ise denize ulaşarak özgürlüklerini kazanıyorlar.

Sarıyer Belediyesi SEKOM tarafından kampa davet edilen engelli vatandaşlar “Bizler yıl boyunca evlerdeyiz. Önemsenmek bizi mutlu ediyor. Denize bu sayede ulaşmak çok güzel bir kolaylık” diyerek memnuniyetlerini dile getirdi.

sariyer-engelsiz-plaj-kilyos-4

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir