Kategoriler
Gündem Manşet

SARIYER EMNİYETİ’NDEN RUMELİ HİSARI’NDA HUZUR TOPLANTISI!

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-7_ayrac

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü, ilçe genelinde düzenlediği huzur toplantılarına devam ediyor. İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı öncülüğünde yürütülen huzur toplantılarında vatandaşla polis bir araya geliyor ve karşılıklı fikir alışverişinde bulunuluyor. Bu kapsamda Rumeli Hisarı’nda bugün huzur toplantısı düzenlendi. Toplantıya, ilçe protokolünün yanı sıra ünlü sanatçı Orhan Gencebay da katıldı.

_ayrac

NEVRA YERLİKAYA/ SARIYER GAZETESİ

Sarıyer İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından düzenlenen huzur toplantılarından biri daha bugün Rumeli Hisarı’nda bulunan Hisar Kafe’de yapıldı. Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ile Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, karakol amirleri, emniyet yetkilileri, kamu kurum ve kuruluşları yöneticileri, özel kurum ve kuruluşların yöneticileri, mahalle muhtarları ve azaları, kamu ve özel eğitim kurumları yöneticileri, esnaf ve vatandaşlar katıldı.

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-9

KAYMAKAM BİLGİN; “POLİSİMİZ CANLA BAŞLA ÇALIŞIYOR”

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin açılış konuşmasında polislerin yoğun çalışma koşullarından söz ederek, “Bizler her zaman halkın yanında olduk. Polis memurlarımız ve amirlerimiz de her zaman halkın olduğu her yerde oldu. Mahallelerde de emniyet güçlerimiz her zaman vatandaşla bir arada olmuştur. Emniyet güçlerimiz resmi tatil, bayram ve hafta sonu demeden her zaman vatandaşın emrindedir. Vatandaşın huzuru ve selameti mal ve can güvenliğini sağlamak amacıyla bütün personel özveri ile görevini yerine getiriyor. Gece gündüz demeden yeri geldiğinde 24 saat çalışan emniyet güçlerimize teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

“EMNİYET EN BÜYÜK GÜCÜ VATANDAŞTAN ALIYOR”

Emniyet güçlerinin görevini yerine getirirken en büyük destekçisinin vatandaş olduğunu vurgulayan Kaymakam Bilgin, ” Vatandaş destek olmazsa yardımlar yarım kalır. O anlamda vatandaşın polise yol göstermesi önem taşıyor. Bir istihbarat ile hayatı değiştirebilirler. Bu anlamda mahalle muhtarlarımız da çok önem taşıyor. 38 mahalle muhtarımızla sık sık bir araya geliyoruz. Sürekli istişare içindeyiz. Bir mahalle muhtardan sorulur. Mahallenin her türlü işinden sorumlu olan makamda bulunan seçilmiş arkadaşlarımızdır. O nedenle muhtarlarımız diğerlerinden ayrıdır. Emniyet asayiş işlerinde de önemli rol oynarlar. Şüphe çeken bir durumda emniyet görevlilerine haber verdikleri zaman anında müdahale edilir” dedi.

BİLGİN; “SARIYER EN HUZURLU İLÇE”

“Sarıyer asayiş bakımından en huzurlu ilçelerden biridir. Sınırlı sayıda personelimizle beraber emniyet güçlerimizin olağanüstü fedakarlığı bu sonucu doğuruyor” şeklinde açıklama yapan Sarıyer Kaymakamı Osman Bilgin, “Sıkıntılar da var elbette. Ama her şeye rağmen Emniyet Müdürümüz Ercan Çamırcı başta olmak üzere amirler ve memur arkadaşlar olağanüstü güçle çalışarak huzur ve güveni sağlıyorlar. Bazen hiç dinlenmeden bazen eve bile gitmeden görev alan fedakar arkadaşlarımız” dedi. Sarıyer’in nüfusunun 400 bin olduğunu vurgulayan Bilgin, “Öğrencileri de sayarsak 500 binin üzerinde nüfus yoğunluğuna sahibiz. Bu kadar insanın yaşadığı ilçede vukuat sayımız son derece düşük. Vatandaşın devlete olan bağlılığı ve hukuka uygunluğu da bu huzurun temel taşlarından biridir” dedi.

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-3

SARIYER’İN TRAFİK SORUNUNU ÇÖZMEYE ÇALIŞIYORUZ

Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin Sarıyer’in sorunlarına da değindi. En önemli sıkıntının trafik olduğunu belirten Bilgin, “Alt yapı eksikliğimiz var. Çözmek için merkezi hükümet, Büyükşehir Belediyesi ve Sarıyer Belediyesi gayret sarf ediyor. Bu gayretler de önümüzdeki dönemlerde trafiğin rahatlamasına sebep olacak. Hırsızlık olayları gündeme geliyor. Hırsızlık olayının en az olduğu ilçelerden biriyiz. Gönül arzu eder ki hiç olmasın. Onunla ilgili de alınması gereken tedbirler var. İlave tedbirler alıyoruz almaya devam edeceğiz. Madde bağımlılığı ile mücadele de önemli. İstanbul’un birçok yerinde olduğu gibi bizler için de uyuşturucu madde riski var. Bu anlamda da Narkotik Şube ile birlikte güzel çalışmalar yapılıyor. Bu çalışmalar artarak devam edecek” dedi.

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-10

“EN BÜYÜK HEDEFLERİMİZDEN BİRİ GÜVENLİ EĞİTİM”

Sarıyer’de 214 eğitim kurumu olduğunu belirten Bilgin “Güvenli eğitim sunmak da ana hedeflerimizden biri. 53.800 okul öncesi ve lise eğitimi gören öğrencimiz var. Hepsinin güven ve huzur içinde eğitim görmelerini sağlamak en öncelikli görevlerimizden biri. İki yıl içinde eğitim öğretim hizmeti verirken eğitim öğretimi aksatacak herhangi bir olay yaşamadık. Küçük olaylar yaşadığımı oldu. Bu sene İlçe Emniyet Müdürlüğü ile işbirliği ile güvenliği sağlıyoruz. Özellikle lise çevrelerinde her riski ortadan kaldırmak amacıyla sabah ve akşam tedbirler alınıyor. Uyuşturucu mücadelesine yönelik de okulların çevrelerinde kötü niyetli insanlara karşı tedbirler alınıyor” diye konuştu.

UYUŞTURU İLE MÜCADELEYE DEVAM EDİYORUZ

Madde bağımlılığına karşı savaştıklarını da ifade eden Bilgin “Sarıyer’de madde bağımlılığı ile alakalı önemli eğitim faaliyetleri gerçekleştiriliyor. Valilik ile ortak çalışmalar yürütüyoruz. Çocukları madde bağımlılığından kurtarmak ve farkındalık oluşturmak için tedbirler alıyoruz. Herhangi bir gencimiz madde bağımlısı olursa kurtarmak çok zor. O nedenle bu konuda ilk önceliğimiz özellikle gençlerin madde bağımlılığı ile karşı karşıya gelmelerini önlemek. İki tür tedbir alıyoruz. Önleyici ve tedavi edici hizmetler. Önleyici hizmeti emniyet güçleri yürütüyor. Bu maddeleri üreten ve dağıtanlarla mücadele emniyet ve jandarmanın görevidir. Bağımlı olanların rehabilite edilmesi de sağlık teşkilatlarımızın asli görevidir. Bizler açısından öncelikli olan bu gençleri bu illetten uzak tutmak. Bu anlamda ekiplerimiz gereğini yapıyor” dedi.

“FETÖ İLE MÜCADELE EDİYORUZ”

Son dönemde yaşanan terör olaylarına da vurgu yapan Sarıyer Kaymakamı Gürsoy Osman Bilgin ülkenin içeriden ve dışarıdan birtakım riskler altında olduğunu belirterek, ” Birtakım terör odaklarının hedefinde İstanbul da vardı. Birtakım terör girişimlerinin ortasında kaldık. Bununla alakalı ciddi tedbirler aldık ve Sarıyer olarak herhangi bir kötü olay yaşamadık. 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimiyle de karşı karşıya kaldık. Maalesef Borsa binamızda işgal hareketi oldu. Emniyet güçlerimizin sayesinde işgal hareketi kısa sürede yok edildi. Bir polis ve bir hemşehrimiz şehit oldu. FETÖ ile mücadele konusunda da devlet ve emniyet olarak üzerimize düşen her şeyi yapıyoruz. FSM Mahallesi üzerinde de sol terör örgütünün girişimleri oluyor. O konuda da her türlü çalışma sergileniyor. İstihbarat başta olmak üzere emniyet güçlerimiz müdahale etmekte.” dedi.

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-8

“HERKES EVİNİN ÖNÜNÜ TEMİZ TUTSUN”

“Sarıyer geçmişte olduğu gibi gelecekte de İstanbul’un huzur ve güvenlik deyince akla ilk gelen ilçesi olmaya devam edecek. Bu konuda yalnızca emniyet değil vatandaşlar da duyarlı olmalı” şeklinde konuşan Bilgin sözlerini şöyle sürdürdü; ” Herkes evinin önünü temiz tutarsa ilçemiz de ülkemiz de pırıl pırıl olur. Güvenlik konusunda çevrede gördüğümüz her şüpheli durumda emniyet ile işbirliği içinde olmalıyız. Polis merkezlerimiz vatandaşlarımızın her daim geleceği sohbet edip çay içeceği merkezdir. Eskiden isim karakol idi antipatik idi. Şimdi polis merkezi diyoruz. Vatandaşımız her daim polis merkezleriyle irtibat halinde olmalı. Sizler bize destek verir iletişim kanallarını kaybetmezseniz biz başarılı oluruz. Yoksa sınırlı sayıda emniyet görevlimiz 24 saat değil fazla da çalışsa başarılı olması mümkün değil. Mahalli idareler ve esnaf ve vatandaş da bize destek olmalı. Sonuçta huzur içerisinde bir mahallede yaşayacağız. Eğer güvenliğimiz olmazsa diğer her şey boş. Ne din, ne kültürel, ne sosyal hizmet verebiliriz. Öncelik huzur ve güvendir. Bunu sağlayacak olan da vatandaş desteği ile emniyet güçlerimizdir. Bu toplantılar iletişim kanallarının artmasına vesile olacaktır. Bu toplantılar da diğer mahallere de yayılacak ve verimli işler yapmamıza yol açacak. Bu anlamda bütün katılımcılara teşekkür ederim”

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-13

ÇAMIRCI; “EKSİKLERİMİZİ BİZE SÖYLEMENİZİ İSTİYORUZ”

Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı da huzur toplantısına katılanlara teşekkür ederek sözlerine başladı. “Katılım beklediğimizden fazla oldu. Bu sene ikinci toplantımızı yapıyoruz. Huzur toplantılarımızda ilçemiz için neler yaptık neler atlattık bunları konuşuyoruz. Bu toplantıları çok önemsiyoruz. Bu vesileyle birbirimizi tanıyoruz. Eksiklerimizi söyleyin istiyoruz. Karşılıklı paylaşımla verimli çalışmalar yapmaya başlıyoruz. Geçtiğimiz sene yaptığımız toplantılarımızda sözü geçen birçok soruna çözüm bulduk. Sarıyer’in adım adım huzur bulması için çalışmalarımız devam edecek” dedi.

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-14

SARIYER EMNİYETİ DURMADAN ÇALIŞIYOR

Sarıyerliler’e huzurlu bir yaşam sunmak için durmadan çalıştıklarını ifade eden Çamırcı “Bu anlamda son toplantımızdan bu yana çok yol katettik. FSM Mahallesi’nde yan yol yamaçlarında alkol tüketenlerin verdiği rahatsızlıktan halk şikayetçiydi. Bu anlamda İstinye ve Kavak yolundan da şikayetler aldık ve duruma müdahale ettik. Halkın ortak yaşam alanları olan park ve bahçelerdeki uygunsuz halleri çözdük. Küçük çocukları kazanç malzemesi haline getirenleri tespit ediyoruz ve müdahale ediyoruz. Özellikle hafta sonları yoğun olan sahil yolunda oluşan trafiğe çekiciler marifetiyle çözüm bulduk. Bazı mahallelerde duvara yazı yazanlar oluyordu. Onlar yazdıkça biz siliyoruz. Yine FSM Evren Paşa Caddesi’nde yaşanan kötü hadiseler oldu gerekli müdahaleleri yaptık. Belediye ile işbirliği yaptığımız noktalar oldu.” diye konuştu.

İNGİLTERE MODELİ ASAYİŞ

Sarıyer Emniyet Müdürü Ercan Çamırcı, emniyet güçlerinin her dakika bütün mahallelerin asayişi ve huzuru için çalıştığını belirtti. Çamırcı, sözlerini şöyle bitirdi; “Sarıyer’e tam anlamıyla huzuru getirdik diyemem ama çok yol aldığımızı gururla söyleyebilirim. Son dönemde örgüt çalışmaları yapan yerler kişileri tespit ettik ve müdahale ettik. Sarıyer’in bazı mahallelerinde yeni yapılanmaya giren örgüte müdahale ettik. Vatandaşın da bize her zaman destek olması gerekir. İngiltere’de böyledir. Her şeyi devlet yapmaz. Biz polis ve vatandaşlar ile işbirliği halinde uygulamalar yapıyoruz. Vatandaşlarımızın da daha huzurlu yaşamak için destek sunması gerekir. İlçemizin yapısından kaynaklanan trafik sorunlarımız var. Bu durum da vatandaşı rahatsız ediyor bu anlamda da gece gündüz çalışmalar devam ediyor. Bu çalışmaların meyvelerini almaya başladık. Sarıyerliler’in huzuru için elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz”

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-5

MUHTARLAR VE ÜNLÜ SANATÇI ORHAN GENCEBAY SÖZ ALDI

Öte yandan toplantıda söz alan mahalle sakinleri, muhtarlar ve pek çok isim emniyetten beklentilerini anlattı, gözlemledikleri sorunları aktardı. Bu arada toplantıya katılarak herkesin ilgi odağı olan ünlü sanatçı Orhan Gencebay, çalışmalarından dolayı Sarıyer emniyetine ve Kaymakam Bilgin’e teşekkür etti.  Kendisi de Sarıyer’de oturan Gencebay, birlik ve beraberlik mesajı verdi.

rumeli-hisari-huzur-toplantisi-2  rumeli-hisari-huzur-toplantisi-4  rumeli-hisari-huzur-toplantisi-6     rumeli-hisari-huzur-toplantisi-11 rumeli-hisari-huzur-toplantisi-12   rumeli-hisari-huzur-toplantisi-15

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir