Kategoriler
Gündem Manşet Altı

Sarıyer Belediyesi’nden yarım asrı geride bırakan 14 çifte boğazda yemekli Sevgililer Günü jesti!

sevgililer_gunu-sariyer-asirlik-ciftler-

_ayrac

Sarıyer Belediyesi, 14 Şubat Sevgililer Günü dolayısıyla düzenlediği etkinlikte yarım asrı birlikte geçiren 14 çifti Sarıyer’in önemli restoranlarında misafir etti. Sarıyer Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Erdem de yemekte çiftlere eşlik etti.

_ayrac

Düzenlenen etkinlik hakkında bilgi veren Erdem şunları söyledi: Bugün 14 Şubat “sevgi günü” biz Sarıyer Belediyesi olarak Sevgililer Günü demiyoruz. Çünkü bu günlerde hem ülkemizin hem de dünyanın sevgiye çok ihtiyacı var. Sevgi her gün lazım bize, o yüzden biz de Şükrü Başkanımızın talimatıyla sembolik olarak Sarıyer’de yaşayan, 50 yıllı aşkın süredir aynı yastığa baş koyan 14 çiftimize çok küçük bir jest yaparak onları baş başa yemeğe çıkardık. Çiftlerimizde sağ olsunlar bizi kırmadılar, davetimizi kabul ettiler” dedi

sevgililer_gunu-sariyer-asirlik-ciftler-4

Sarıyer’in Yarım Asırlık Çiftlerinden Mutluluk Tüyoları 

Geceye katılanların her biri en az 50 yılını birlikte geçirmiş çiftlerden oluştu. Bu çiftlerin ortak noktası ise uzun yıllar sorunsuz yürütmeyi başardıkları evlilikleri. Peki, nedir uzun soluklu bir evliliğin sırrı? Cevabı asırlık çiftlerimizden aldık.

50 yıllık evli olan çiftlerden Gülten Altıner evliliğin uzun süreli olmasının sırrının karşılıklı anlayış ve sevgiden geçtiğini söyledi ve ekledi: “Biz birbirimizi çok sevdik, yok günümüzde birbirimize destek olup hayatı paylaştık. Birde aşkımızın meyveleri çocuklarımız olunca birbirimize daha sıkı sarıldık. Bu da uzun süreli evliliğimizin temelini oluşturdu”

sevgililer_gunu-sariyer-asirlik-ciftler-1

1934 Sarıyer doğumlu olan Dursun Ali Baran sözlerine Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’e düzenlemiş olduğu bu anlamlı geceden dolayı teşekkür ederek başladı. 53 yıldır eşi Melek Baran ile evliliklerini sürdüren Dursun Ali Baran’a uzun süre evli kalmalarının sırrını sorduğumuzda ise eşini işaret etti. Baran, onun hamaratlığı, merhameti ve cömertliği sayesinde evliliğimiz ayakta kaldı diyerek sözlerini tamamladı.

sevgililer_gunu-sariyer-asirlik-ciftler-3

Diğer bir restoranda yemek yiyen diğer çiftimiz ise İbrahim ve Fatma Balcı çifti oldu. Onlara mutluluğun ve uzun soluklu evliliğin sırrını sorduğumuzda ise cevap diğerlerinden farklı olmadı. Uzun soluklu bir evliliğin yolu asırlık çiftlerimize göre karşılıklı sevgi ve saygıdan geçiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir