Kategoriler
Gündem Manşet

İZMİR MEDYASINA GÖRE; “SARIYER’İ HEDEF ALAN” GUNDEMOTUZBES İSİMLİ SİTENİN SAHİBİ GAZETECİ DEĞİL, CHP’Lİ BELEDİYELERE ABA ALTINDAN SOPA GÖSTEREN, BOL VUKUATLI YANDAŞ BİR TETİKÇİ!

Son günlerde Sarıyer Belediyesi’ni hedef alan pek çok şişirme ve yalan habere imza atan İzmir merkezli Gündem35 isimli internet sitesinin sahibi Ertan Yıldız’ın foyası ortaya çıktı.

***

İzmir medyasına göre Ertan Yıldız; yazdığı yalan haberler yüzünden hakkında yüzlerce dava açılmış, hayali dosyalarla belediyeleri rüşvet kıskacı altına almak isteyen, ondan bundan para koparmaya çalışan, belediye başkanlarına aba altından sopa göstermeye kalkışan, polise yakalanmamak için İzmir’de kaçak yaşayan, AK Parti İzmir İl Başkan Yardımcısı ile sipariş haberler hazırlayan ve dahası gazeteci olmayan birisi…

HABER MERKEZİ/ SARIYER GAZETESİ

İzmir’de bir internet sitesi son günlerde özellikle Sarıyer Belediyesi’ni hedef alan haberleri ve kullandığı tehditvari üslubuyla dikkat çekmeye çalışıyor. Gundemotusbes isimli bu internet sitesi; FETÖ’cü olduğu ortaya çıkan ve tutuklanarak cezaevine gönderilen Erkan Karaaslan ismi üzerinden özellikle CHP’li Sarıyer Belediyesi’ni hedef alan yalan ve şişirme haberlere imza atıyor. Oysa FETÖ üyesi olmaktan tutuklanan Karaaslan’ın içlerinde AK Partili ve MHP’li belediyelerin de olduğu 100’den fazla yerel yönetimle iş yaptığı anlaşılmıştı. Ancak söz konusu internet sitesi bir yerden talimat almışcasına özellikle CHP’li Sarıyer Belediyesi üzerine yoğunlaşmaya, yanlı ve yanlış bilgilerle Sarıyer’de farklı bir algı oluşturmaya çalışıyor. Peki bu kirli propagandanın arkasında ne var?

BEYAZ TV İLE BİRLİKTE KAYYUM İÇİN LOBİ HAZIRLIYORLAR

İzmir’deki bu internet sitesinin, sipariş haberlerle Sarıyer’de gündem yaratmaya çalışması ister istemez kafaları karıştırıyor. Sarıyer Gazetesi‘nin yaptığı araştırmaya göre; sözde bu haberler üzerinden CHP’li Sarıyer Belediyesi’ne kayyum atanması için siyasi olarak zemin hazırlanmaya çalışılıyor. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek’e ait BEYAZ TV‘deki bazı programlarla da bu sürece dışarıdan destek veriliyor. Amaç güçlü bir kamuoyu hazırlamak, olağanüstü halden yararlanarak, FETÖ’cü Karaaslan bahanesiyle CHP’li Sarıyer’e kayyum atanmasını sağlamak. İşte tüm hesap bu…

Ancak edinilen bilgilere göre Sarıyer Belediyesi, bu kirli oyuna karşı harekete geçti ve bu yalan haberleri hazırlayan sözde gazeteci Ertan Yıldız hakkında yasal işlem başlatıyor. Peki gundemotuzbes denen bu internet sitesinin sahibi Ertan Yıldız kim?

YÜZLERCE DAVASI VAR, GEÇEN YIL DARP EDİLDİ

Bu sorunun cevabını Ertan Yıldız’ın görev yaptığı İzmir’deki diğer gazetelerden öğreniyoruz. İzmir medyasına göre, Ertan Yıldız isimli bu kişi; yazdığı yalan haberleriyle tanınan, polise yakalanmamak için İzmir’de kaçak olarak yaşayan, tek işi CHP’li belediyeleri itibarsızlaştırmaya çalışmak olan, AK Parti İzmir il başkan yardımcısıyla sipariş haberler hazırlayan, belediye başkanlarına aba altından sopa gösteren, çakma bir gazeteci.

Ertan Yıldız’ın, yazdığı haberlerden biri nedeniyle geçtiğimiz yıl hastanelik edilinceye kadar dövüldüğünü ve feci şekilde darp edilerek tedavi altına alındığını yine İzmir medyasından öğreniyoruz. İzmir medyasına göre Yıldız, başı dertten kurtulmayan mesleki itibarı olmayan bir şahıs…

KÜNYEDE BAŞKA, KÖŞE YAZISINDA BAŞKA İSİM

Öte yandan söz konusu haber sitesinin sahibi olan Ertan Yıldız’ın, internet sitesinin künyesinde ismini Erten Yıldız olarak göstermesi ve iki farklı isim kullanması akıllara, yoksa hukuktan kurtulmak için bir manevramı yapıyor yorumlarına neden oldu. Çünkü Yıldız, köşe yazısında Ertan Yıldız, künyede ise Erten Yıldız adını kullanıyor.

EGE EKSPRESS: “ONDAN BUNDAN PARA KOPARAN ŞAHIS”

İzmir’de yayın yapan EGE EKSPRESS bir haberinde, Ertan Yıldız isimli kişi için bakın nasıl bir habere imza atmış. Haber aynen şöyle;

“Korkutucu yayıncı yakalandı”

İnternet yayıncılığı arkasına sığınıp insanları rahatsız eden şahıs yakalandı. Gündem 35 adlı haber sitesinin gazetecilik ilkelerini hiçe sayan elemanı Ertan Yıldız polis tarafından yakalandı. Yıldız, hakkında onlarca şikayet olmasına rağmen bulunamıyordu. Ertan Yıldız, yaptığı haberlerde gazeteci olduğunu iddia ederek özellikle belediye başkanlarına aba altından sopa göstererek “dosyalar açıklamakla” tehditler savuruyordu. Ancak ne hikmetse o dosyalar bir türlü açılamıyordu.

Gazeteci olmadığı halde gazetecilik yaptığını iddia eden bu şahıs hakkında çok sayıda şikayet olmuştu. Yıldız şimdi Organize Suçlar Müdürlüğü’nde göz altına alındı ve hakkındaki şikayetler konusunda ifade veriyor. Yıldız’ın gözaltına alınması özellikle birçok belediyede sevinçle karşılandı. Gazetecilikle ilgisi olmayan ondan bundan para koparmak için internet yayıncılığına sığınanlara karşı dikkat!

BAYRAKLI POSTASI: “YALAN HABERLERDEN YÜZLERCE DAVASI VAR”

İzmir’de yayın yapan bir diğer haber sitesi bayraklipostasi.com ise Ertan Yıldız hakkında yayınladığı bir haberinde dikkat çekici şu ifadelere yer veriyor;

Ertan Yıldız AKP’li mi?

CHP’li Belediye Başkanları ile ilgili yaptığı yalan haberler nedeniyle hakkında yüzlerce defa dava açılan ve defalarca hakkın hapis cezası verilen Gazeteci Yıldız’ın AKP’li olduğu iddia edildi. Yıllardır CHP’li Belediye Başkanları hakkında iftira yalan haberlerle CHP’li Belediye Başkanlarını itibarsızlaştırmak için uğraşan Yıldız’ın en son AKP’ye yakın olan televizyon kanalına çıkması kafalarda soru işareti uyandırdı. İzmir’de bu kadar gazeteci varken Televizyon kanalının neden İzmir’de kaçak yaşayan ve sürekli mahkemeler tarafından aranan bir ismi ekranlara çıkıyor. Yıllardır CHP’li Belediye Başkanlarıyla ilgili yalan ve iftira haberler yapan Yıldız’ın AKP İl Başkan Yardımcısı Hüsnü Boztepe’nin olması bu iddiaları güçlendiriyor. CHP’li Belediye Başkanları ile ilgili yaptığı yalan haberler nedeniyle hakkında yüzlerce defa dava açılan ve defalarca hakkın hapis cezası verilen Gazeteci Yıldız’ın AKP’li olduğu iddia edildi.

     

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir